Csalódott rendőrség: kevés az átigazoló határőr
A Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetését kellemetlen meglepetésként érte, hogy a vártnál jóval kevesebb határőr fogadta el az összevonás nyomán felkínált beosztást. A fővárosi rendőrség januártól három új szervezeti egységet alakít ki - fejtette ki a Magyar Hírlapnak Tóth Gábor főkapitány.
Mivel egy miniszteri rendelet szerint a jelentkezőket át kell venni, több határőr úgy maradhatott meg hazai környezetében, hogy az adott kapitányságon létszám felettiként kapott beosztást és fizetést - írta a Magyar Hírlap.
Szakértők szerint a határőrök döntése mögött nemcsak szociális okok állnak, mivel jó részük a csaknem azonos fizetéssel járó jóval több munkára mondott nemet, és attól tartanak, hogy a helyben megnövekedett létszám miatt az elvonás a BRFK-t érinti majd leginkább.
Tóth Gábor, Budapest rendőrfőkapitánya elismerte: meglepetés volt a határőrök döntése, mivel így rövid időn belül biztosan nem tudják felszámolni a fővárosban meglévő létszámhiányt. A tábornok hangsúlyozta, hogy az összevonással a BRFK feladatai is megnövekedtek, és a vártnál kisebb létszámmal a meglévő állomány csak túlórákkal tudja majd ellátni a szolgálatot.
Magyar Hírlap
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is... Teljes cikk
Az elmúlt időszakban megjelent téves állításokkal szemben a teljes foglalkoztatotti létszám csökkenése és a foglalkoztatott harmadik országbeliek... Teljes cikk
Valótlan adatot használt a kormány az orvosi bérekről szóló kampányában – derül ki a Magyar Orvosi Kamara által kikért hivatalos adatokból. A... Teljes cikk
- Új vezérigazgató a Budapesti Értéktőzsde élén 4 hónapja
- Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák és a rendőrök, ekkor érkezik az összeg 5 hónapja
- Jogszerű, hogy táppénz miatt elvettek egy szabadnapom? 5 hónapja
- Megvan az Év Leginspirálóbb Vezetője Díj nyertese 5 hónapja
- Figyelmeztet az adószakértő: sok kisvállalkozás maradhat le az alanyi mentességről 5 hónapja
- Elköltötte a cége pénzét, majd kitalált egy bűncselekményt az alkalmazott 6 hónapja
- Ez a jó toborzás titkos receptje: a recruitment új trendjei 6 hónapja
- Külföldi vendégmunkások: turbulens jogi környezet, megingó foglalkoztatói bizalom? 6 hónapja
- Személyi változások a Man at Work élén 8 hónapja
- Így hozzák helyzetbe a női egyetemistákat: mentorprogram indul immár kilencedik alkalommal 8 hónapja
- A helyeden vagy? Így segíti a munkavállalói jóllétet a CIB Bank 8 hónapja