Döcög a BMW szekere
A világ legnépszerűbb luxusmárkája, a német BMW autógyár 152 millió eurós veszteséget jelentett adó után, az egy évvel korábbi, 487 milliós adózott eredmény helyett.
Nem kapnak nyereségrészesedést az idén a BMW dolgozói, amire 35 év óta nem volt példa. Ez azt jelenti, hogy egy BMW-dolgozó éves bruttó jövedelme átlagosan 3600 euróval lesz kevesebb, vagyis az eddigi átlagosan 14,8 hónap helyett az idén 13,7 hónapot fizetnek ki az autóipari csoportnál.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Újabb amerikai kutatás-fejlesztési beruházást hajtanak végre Magyarországon, amely jól illeszkedik a kormány azon stratégiai célkitűzéséhez,... Teljes cikk
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
- Ez a cég veszi át a Hervist: több száz hazai munkavállaló kerül új kézbe 2 hónapja
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 2 hónapja
- A minimálbér emelése mindent borít. Az év végi bértervezést is 3 hónapja
- Durva szigorítás jön a lakáshitelekre: aki nem siet, több milliót bukhat januártól 3 hónapja
- Megérkeztek a friss adatok: ők élnek a legjobban Magyarországon 3 hónapja
- Felmérés: ez a korosztály érezte a legnagyobb lassulást a béremelések terén 3 hónapja
- Hogyan támogassuk a gyászoló kollégát a munkahelyen? 3 hónapja
- Relatív jövedelmi szegénységi arány korcsoportok szerint 4 hónapja
- 2026-tól új szabályok a végrehajtási eljárásokban 5 hónapja
- Az egy órára jutó munkajövedelem változása az EU-ban - grafikon 7 hónapja
- A BYD marad Magyarországon - cáfolták a pletykákat 7 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig