Egyre több külföldi cég veti meg a lábát Magyarországon
Kínai és ír cégek betelepülése várható hazánkban a közelmúltban létrejött megállapodás értelmében. A Napi Gazdaság információi szerint Kína egyik legnagyobb, tőzsdén is jegyzett információtechnológiai társasága fektet be nálunk, Írország pedig egy debreceni szolgáltató központban lát fantáziát, 250 munkahely teremtése közepette.
Az év elején 2007-re négymilliárd euró külföldi működőtőke (FDI) érkezésével számoltak, ám az ITDH előzetes adatai alapján ezt a szintet még felül is múlhatják a külföldi befektetések, hiszen az OCO Consulting felmérése szerint 2007. január és április között már 3,5 milliárd dollár működőtőke érkezett Magyarországra. Igaz, a felmérésbe beleszámolták az építőipart és ezen belül is a sztrádaépítéseket is. Ez jelentős részt képvisel a teljes FDI-ből, de nem minden statisztikában veszik figyelembe az ágazat teljesítményét - magyarázza a Napi Gazdaság.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Átszervezi magyarországi működését a Savencia Fromage & Dairy Hungary Zrt. (korábban Pannontej), amelynek keretében Répcelakon bezárja... Teljes cikk
A Neura Robotics, Európa egyik vezető humanoid robotikai vállalata, 2030-ig ötmillió robot legyártását tervezi, amelyek a házimunkától az ipari... Teljes cikk
Komáromban 620 új munkahely jön létre a BYD legújabb, 32 milliárd forintos beruházásával – de a számok mögött sokkal többről van szó. A kínai... Teljes cikk
- Kétezer új munkahely jöhet létre Magyarországon a BYD beruházása nyomán 2 hónapja
- 800 új munkahely - világszínvonalú beruházást hoz a Zoomlion Tatabányára 5 hónapja
- Szijjártó Péter: kutatás-fejlesztési rekordberuházás érkezik Magyarországra 5 hónapja
- Donald Trump szerint új programja nyomán munkahelyek ezrei jönnek majd létre 6 hónapja
- Ezért van szükség Magyarországon a vendégmunkásokra 6 hónapja
- Óriási az érdeklődés a Demján Sándor 1+1 Beruházás-élénkítő program iránt 6 hónapja
- Szijjártó Péter: a kormány 77 vállalattal kötött megállapodást új beruházásokról 6 hónapja
- Vajon melyik ország a kínai befektetések első számú célpontja Európában? 8 hónapja
- Kínában már nagyon örülnének, ha több gyerek születne 9 hónapja
- Czomba Sándor: beruházásokkal még mindig növelhető a foglalkoztatási ráta 10 hónapja
- Szijjártó Péter: a nemzetközi vállalati világ szereplői továbbra is bíznak Magyarországban 11 hónapja