kapubanner for mobile

Együttműködés a piacképes szakképzésért

A munkaerőpiac igényeihez alkalmazkodó szakképzés megvalósítását és folytatását segítő együttműködési megállapodást írt alá kedden Székesfehérváron a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a megyei agrárkamara és a megyei szakképzési társulás (TISZK).

A megállapodás értelmében a gazdasági és az agrárgazdasági önkormányzat a szakmai háttér megteremtésével segíti a 11 szakképző intézményt integráló TISZK szakmai munkáját - hangzott el a szerződés aláírása alkalmából.

Egyebek között tanácsadói tevékenységgel, a munkaerő-piaci igényeknek megfelelő képzési stratégia kidolgozásának támogatásával, gyakorlóhelyek biztosításával, a vállalkozói igények felmérésével járul hozzá a szakképzés fejlesztéséhez.

A hat dunaújvárosi és öt megyei önkormányzat által fenntartott szakképző intézményt integráló TISZK-et 2008-ban hozta létre a Fejér Megyei Önkormányzat és Dunaújváros önkormányzata - mondta el Csányiné Pergel Andrea munkaszervezeti vezető az MTI-nek.

Hangsúlyozta: az együttműködési megállapodás aláírása nagymértékben segíti majd a munkaerő-piaci igényekhez alkalmazkodó szakmai képzés megteremtését.
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Hathavi fegyverpénz kapnak a MÁV-csoport biztonsági dolgozói

Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk

NAV: megújult az adónaptár az ügyfélportálon

Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV április első felében

A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk