Elfogadták a 2016-os bérajánlást, bár összegről nincs szó benne
Abban állapodott meg a kormányzat, a versenyszféra munkaadói és a munkavállalói érdekképviseletek, hogy differenciált béremelésekkel kell reagálni a munkaerő-piaci kihívásokra. Az NGM közleményében konkrétumok azonban nem szerepelnek, írja a Világgazdaság Online.
Számszerű bérajánlást nem fogalmaztak meg a résztvevők, mert úgy látják, a munkaerő-piacon zajló folyamatok miatt jelentős szóródás lesz a szükséges béremelés terén.
Az ágazati bértárgyalások résztvevőinek figyelmébe ajánlják azonban, hogy a 2016-os várható gazdasági növekedés 2,5 százalék lesz, az árak 1,6 százalékkal nőhetnek, azonban az szja 15 százalékra csökkent, valamint emelkedett a minimálbér és a garantált bérminimum is.
Az ajánlás azt is tartalmazza, hogy a minél szélesebb körű béremelés úgy valósuljon meg, hogy az munkahelyeket ne veszélyeztessen.
Világgazdaság Online
Az ágazati bértárgyalások résztvevőinek figyelmébe ajánlják azonban, hogy a 2016-os várható gazdasági növekedés 2,5 százalék lesz, az árak 1,6 százalékkal nőhetnek, azonban az szja 15 százalékra csökkent, valamint emelkedett a minimálbér és a garantált bérminimum is.
Az ajánlás azt is tartalmazza, hogy a minél szélesebb körű béremelés úgy valósuljon meg, hogy az munkahelyeket ne veszélyeztessen.
Világgazdaság Online
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
További cikkek
AI a HR-ben: miért nem bíznak a szakemberek a mesterséges intelligenciában?
Különböző jelentések szerint az AI egyre szélesebb körű alkalmazása ellenére a bizalomhiány továbbra is problémát jelent, különösen a HR-folyamatok terén. Teljes cikk
Közeleg a határidő - Eddig várja a NAV a lakhatási támogatások adatait
Most először kell a munkáltatóknak éves adatot szolgáltatniuk a 35 év alatti munkavállalóiknak adott lakhatási támogatásról. A határidő február... Teljes cikk
Oroszul beszélő munkavállalókat toboroznak ebben a magyar városban
Az önkormányzat szerint nemcsak műszaki és mérnöki területen lehet szükség dolgozókra. Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
- Béremelést kapnak a Tesco dolgozói 6 napja
- Béremelés a Penny-nél - Így nő a dolgozók fizetése 7 napja
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 2 hete
- Ennyivel emelkedik a dolgozók bére a BKV-nál 2 hete
- Megállapodtak: jelentős fizetésemelés és extra juttatások a MÁV-nál 2 hete
- Ekkora béremelést kapnak a vízügyi dolgozók 3 hete
- Jön az AI és a kiégés? - Emiatt aggódnak leginkább a dolgozók 2026-ban 3 hete
- "Az utasok kevesebbet fizetnek, a mávosok többet keresnek" - Lázár János beszélt a MÁV -nál tervezett béremelésről 3 hete
- "Akár 0% béremelés is lehet" – ezért kongatnak vészharangot a pedagógusok 3 hete
- 300 órás hónapok, valódi béremelés nélkül – így élnek az ápolók Magyarországon 3 hete
- Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd 4 hete

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig