Európai minimális bért, azaz 330 ezer forintot adna havonta az MSZP
"Rendszerváltást" sürgetett a munka világában csütörtökön sajtótájékoztatón az MSZP társelnöke, aki azt mondta, ha a szocialisták lennének kormányon, magasabbak lennének a bérek, alacsonyabbak az adók, adómentes lenne a minimálbér, miközben jobban adóztatnák a multicégek nyereségét.
Komjáthi Imre az MSZP Facebook-oldalán közvetített eseményen kijelentette: a szocialisták munkát, kenyeret, tisztességes béreket és egy olyan országot akarnak, ahol minden magyart megillet a jólét, a fejlődés és a boldogulás esélye. Az MSZP ehhez alkotta meg a Rendszerváltást! című programját - közölte.
Az ellenzéki politikus elmondta, az MSZP kormányon azért dolgozna, hogy megszűnjön a dolgozói szegénység, ehhez emelné és adómentessé tenné a minimálbért és a garantált bérminimumot. Kezdeményeznék - folytatta -, hogy Magyarországon is vezessék be az európai minimális bért, ami ma 875 euró, azaz 330 ezer forint havonta.
"A fideszes kormányban úgy táncolnak, ahogy az ázsiai nagytőke fütyül", hiszen megszüntetnék a kötelező munkaköri egészségügyi alkalmassági vizsgálatot; ez gazemberség és elfogadhatatlan - hangoztatta. Közölte, az MSZP előírná a vállalaton belüli bérkülönbségek maximálását, hogy útját állják az irreálisan magas vezetői fizetéseknek.
Kitért arra is, hogy ma a tőke nyeresége kilenc százalékon adózik, az MSZP azonban azt javasolja, hogy a társasági nyereségadó - a személyi jövedelemadóhoz hasonlóan - 15 százalék legyen. A 15 százalékból csak 12 százalék folyna be a költségvetésbe, a fennmaradó részt szétosztanák a dolgozók között nyereségrészesedésként - tette hozzá.
Az ellenzéki politikus a dolgozók kizsigerelésének megakadályozása érdekében megerősítené a szakszervezeteket és kollektív szerződéseket köttetne. Szerinte az MSZP által javasolt programra és intézkedésekre lenne pénz: haza kell hozni az uniós forrásokat és fel kell számolni a magántőkealapokat, ezáltal több ezer milliárd forint lenne fordítható a jóléti társadalom megteremtésére.
MTI
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Vasas Szakszervezet alelnöke szerint a munkavállalók készek hosszabb idejű sztrájkra is. Teljes cikk
Minden eddiginél nagyobb lendületet kapnak a hazai vállalkozások: megemelt hitelkerettel, alacsonyabb kamatokkal és rugalmasabb feltételekkel indul újra... Teljes cikk
Intelligens, új energiájú járművek és energiatároló rendszereik kutatás-fejlesztési, tesztelési, tanúsítási központját hozhatja létre... Teljes cikk
- Már lehet pályázni a minimálbér-emelés miatti kompenzációs támogatásra, itt vannak a részletek 1 hete
- Ekkortól pályázhatnak a minimálbér-emelés miatti kompenzációra a vállalkozások 3 hete
- Íme az európai fiatalok szegénységi térképe - Magyarország nem áll jól 1 hónapja
- Veszélyes tendencia: nőtt a fiatal munkanélküliek aránya az EU-ban 2 hónapja
- Változhat a minimálbér-emelés? Itt a kormány válasza 2 hónapja
- Hol keresnek a legtöbbet? - íme az európai átlagfizetések 2 hónapja
- Rekordszinten dolgozik Európa népe – melyik ország húzza le az átlagot? 2 hónapja
- "Meddig lehet ezt tűrni?" - Közös figyelemfelkeltő demonstrációba kezdhetnek a közlekedésben dolgozók 3 hónapja
- Nagy Márton 13 százalékos minimálbér-emelést jelentett be, szólt a nyugdíjakról is 3 hónapja
- Sereghajtó a magyar minimálbér: csak Bulgáriát előzzük meg 3 hónapja
- Mutatjuk, hogy változott a munkanélküliség az EU-ban és az euróövezetben 4 hónapja