Ezreket bocsát el a General Motors
Három és félezer dolgozójától szabadul meg a világ legnagyobb autógyártója, az amerikai General Motors (GM). A cég négy terepjárógyárában szüntet meg műszakokat.
A társaság ebben az évben a leépítésnek köszönhetően mintegy nyolcvannyolcezerrel kevesebb pickupot és ötvenezerrel kevesebb sporthaszonjárművet fog gyártani.
Az autógyártó egyébként nem most kezdte a nagy benzinfalókról a kisebb járművekre helyezni a hangsúlyt, ez a trend már három éve tart.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
- Gyárbezárások és elbocsátások jönnek a General Motorsnál 7 éve
- 14 ezer embert küld el a General Motors 7 éve
- 65 év után bezár a GM kanadai gyára 7 éve
- Óriási létszámleépítés jön a magyar közigazgatásban 8 éve
- 1000 embert elbocsát a Jaguár a Brexit miatt 8 éve
- Munkások törtek-zúztak a főnök irodájában Dél-Koreában 8 éve
- 140 dolgozót elbocsát Veresegyházán a GE 8 éve
- 12 ezer dolgozót bocsát el a GE 8 éve
- General Ledger Accountant 8 éve
- Terepjárós pedagógusokat vizionált a vicceskedő fideszes polgármester 9 éve
- 350 munkahely megszüntetése ellen tüntettek a General Electric váci dolgozói 18 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?