kapubanner for mobile

Felszámolná a dolgozói szegénységet az MSZP

Az MSZP fizetésemelést követel, mert meggyőződése, hogy az elvándorlást és a pályaelhagyást legfőképpen a közszférában dolgozók alacsony fizetése okozza - jelentette ki a párt elnöke szombaton Nagykanizsán, sajtótájékoztatón.

Tóbiás József szerint tíz kórháznyi orvos hiányzik ma Magyarországon, és egy szociális munkás annyit keres, mint akit gondoz. Az MSZP elnöke elfogadhatatlannak nevezte, hogy az állam ennyire nem gondoskodik a "szolgálatát végző emberekről".

Az ellenzéki politikus hozzátette: "már azt is követelni kell, hogy azt fizessék ki nekik, ami eddig járt", mert az egészségügyben, az oktatásban és a közigazgatásban még a novemberre, decemberre járó fizetéseket sem utalták át mindenkinek.

Úgy fogalmazott: "leszakadóban lévő országban élünk, amely Európától egyre távolabb kerül, és egy szétszakadó országban élünk, amely egyre inkább megosztottá válik, olyan jövedelemkülönbségek alakultak ki". A hatalomhoz közelálló kevesek nagyon jól jártak az elmúlt öt évben, milliók pedig leszakadnak, olyanok is bajban vannak, akik azt hitték, hogy a munkájuk után kapott fizetésből képesek eltartani magukat és a családjukat - fűzte hozzá.

Teleki László, az MSZP nagykanizsai országgyűlési képviselője kijelentette: az előző két választási kampányban a Fidesz becsapta az embereket azzal, hogy senkit nem hagy az út szélén, de ma még mélyebb szegénység van, mint volt korábban. A Fidesz szerinte cserben hagyta a bérből, fizetésből élőket is, mert dolgozói szegénység van, a bérekből az emberek nem tudnak félretenni, de még a gyógyszerrecepteket sem tudják kiváltani.

Fodor Csaba, az MSZP Zala megyei elnöke, nagykanizsai önkormányzati képviselő arról beszélt: Nagykanizsa közgyűlésétől azt kérte, hogy 2016-ban legalább 20 százalékkal emeljék meg az önkormányzati dolgozók és az önkormányzati cégek alkalmazottainak fizetését. Ha ezt a béremelést nem hajtják végre, önálló képviselői indítványként tesz erre újból javaslatot.

Tóbiás József - a szocialisták zalai politikusaival együtt - a Magyar Vöröskereszt által üzemeltetett Családok Átmeneti Otthona előtt tartott sajtótájékoztatót Nagykanizsán, mielőtt az MSZP helyi csoportja által gyűjtött adományokat átadták volna. Délelőtt Veszprémben ételosztáson vett részt a helyi MSZP-iroda előtt. Közölte: a szocialisták mind a 106 országgyűlési választókerületben szerveznek valamilyen karitatív akciót ezekben a napokban.
  • 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-beninfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Mesterséges intelligencia a toborzásban: lehetőségek és etikai kérdések

A toborzás az elmúlt évtizedben alapjaiban változott meg, egyre inkább a mesterséges intelligencia által vezérelve. Az MI eszközök felgyorsítják a... Teljes cikk

Majdnem minden második céget érint a kibertámadás az Egyesült Királyságban – a munkavállalói képzés elengedhetetlen

Az Egyesült Királyságban a vállalatok közel fele, mintegy 612 000 cég szembesült kiberbiztonsági támadással az elmúlt évben, hatalmas anyagi... Teljes cikk

Miért nem oldja meg a szabadság a kiégést, és mi az, ami ténylegesen segít?

Sokan úgy vélik, a kimerültséget pihenéssel lehet orvosolni, de a kiégés ennél jóval összetettebb probléma. A szabadság csupán ideiglenesen... Teljes cikk