kapubanner for mobile

Folytatódott a francia légiirányítók sztrájkja

Folytatódtak a fennakadások hétfőn a francia légi közlekedésben a légiirányítók második napja tartó sztrájkja miatt, jóllehet az előző napinál több járat közlekedett. A munkabeszüntetés hétfőn véget ért. E miatt öt repülőtéren törölték elsősorban a belföldi járatok egy részét, de máshol is késésekre lehet számítani.

A polgári légi közlekedési igazgatóság előzetes kérésére a párizsi Orly és a dél-franciaországi Marseille repülőtéren a járatok harmadát, míg Lyonban, Nizzában és Beauvais-ban a 20 százalékát törölték.

A vasárnap kezdődött sztrájk miatt 140 utas az Orly, Párizs kisebbik repülőtéren volt kénytelen tölteni az éjszakát, ahonnan elsősorban belföldi és európai célpontokra indulnak járatok.

A törlések ellenére a helyzet viszonylag nyugodt volt, nem volt káosz, miután az utasokat előzetes értesítették a légitársaságok, s a többségük nem ment ki a repülőtérre. Az Orlyról induló járatok hétfőn átlagosan két és fél órás késéssel közlekedtek. Vasárnap ezen a repülőtéren a járatok felét törölték, és közel negyven százaléka késéssel közlekedett.

A legjelentősebb francia repülőtérről, a Roissyról az Air France légitársaság valamennyi járatát, így a budapestieket is elindította, de a járatok közel fele valamennyi késéssel közlekedik. Az Easyjet közel kilencven járatát törölte, a budapesti viszont elindult.

A Rynair is kénytelen volt járatokat törölni a munkabeszüntetés mindkét napján, de a Budapestre közlekedő gépe kevesebb mint egyórás késéssel elindult. A fapados légitársaság sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy az elmúlt hat évben ez volt a francia légügyi szakszervezetek 41. sztrájkja.

A vasárnap kezdődött 48 órásnak meghirdetett sztrájkot a 4 ezer légiirányító húsz százalékát képviselő szakszervezet, az UNSA-ICNA hirdette meg, hogy így tiltakozzon a várható újabb leépítések, valamint a repülésirányítás terén elmaradt beruházások ellen.
  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Felmérés: a dolgozók harmada csak anonim módon jelentené, ha zaklatnák

Egy friss kutatás eredményei szerint a vállalatoknak többféle bejelentési lehetőséget kellene biztosítaniuk a dolgozóiknak, hogy a számukra... Teljes cikk

6 ezerrel kevesebb regisztrált álláskereső januárban – mi állhat mögötte?

Januárban 224 130-ra csökkent a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon, ami egy év alatt több mint hatezer fős mérséklődést jelent –... Teljes cikk

Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet?

A német kormánykoalíció fellazítaná a hagyományos napi 8 órás munkanap szabályát, és a jövőben a napi korlát helyett heti maximális... Teljes cikk