Francia álláslista az új uniós tagoknak
Két listát állított össze a francia gazdasági minisztérium a keresett szakmákról: egyet arról, hogy mely területeken van szakemberhiány Franciaországban, s egyet arról, hogy milyen állásokat ajánlanak az új uniós országokból érkező vendégmunkások számára - számolt be hétfői számában a Liberation.
A listák elkészítése összefüggésbe hozható Sarkozy államelnök új bevándorlási politikájával, az erre vonatkozó törvényt a napokban fogadta el a francia parlament. Ez részben szigorítja a bevándorlást, de különleges jogokat biztosít azoknak az egyébként letelepedési engedéllyel nem rendelkező külföldieknek, akik integrálódnak a francia társadalomba, s olyan körzetekben vállalnak munkát, ahol nem jelentős munkanélküliség.
Párizs 2006-ban 61 munkaerőhiánnyal küzdő munkakörben- többek között az építőiparban, a vendéglátásban és a mezőgazdaságban - megnyitotta a munkavállalási lehetőséget az új európai tagállamok munkavállalói előtt, a teljes nyitás 2011-ben várható.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk
Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk
Jelentősen csökkent a vállalat bevétele 2025-ben. Teljes cikk
- Politizálás a munkahelyen? Így állnak hozzá a dolgozók 4 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 5 hónapja
- A vagyonadó tönkretenné a gazdaságot? 5 hónapja
- "Visszavonom a két ünnepnap eltörlését" - mondta a kormányfő 6 hónapja
- Befagyasztanák a nyugdíjakat, eltörlik az ünnepnapokat – szavazás dönt a megszorításokról 6 hónapja
- Uniós támogatásban részesült a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete 7 hónapja
- Pályaorientációs és hátránykompenzációs program indul a fiataloknak 7 hónapja
- EU-pénzre hajtanak a magyar cégek – újra sláger lett a pályázás 7 hónapja
- Orbán Viktor megemelte a kormánytagok fizetését – Itt vannak a számok 8 hónapja
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 8 hónapja
- "Az Európai Parlament újra cserbenhagyta a magyar egyetemistákat" - politikai zsarolás az Erasmus-ügy? 9 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben