Győr-Moson-Sopron: nőtt a munkanélküliség

Szeptemberben enyhén emelkedett Győr-Moson-Sopronban a munkanélküliségi ráta, de a mutató így is kevesebb mint kétharmada az egy évvel korábbinak.

A tájékoztatás szerint szeptember utolsó napján 5212 álláskeresőt tartottak nyilván, ami egy hónap alatt 1,6 százalékos emelkedés, egy év alatt viszont 36,6 százalékos csökkenés. A megyében ezzel egy hónap alatt 2,4-ről 2,5 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta, ami tavaly szeptemberben még 4,0 százalék volt.

Győrben 3,5-ről 3,6, Sopronban 1,1-ről 1,2 százalékra emelkedett, Kapuvár térségében 1,7-ről 1,5 százalékra csökkent a mutató, amely Mosonmagyaróvár térségében 1,5, Csorna körzetében 1,1 százalékon stagnált a tájékoztató szerint.

Közölték: az álláskeresők 59,7 százaléka középfokú, 10,7 százaléka felsőfokú végzettséggel rendelkezik, miközben 29,6 százalék legfeljebb az általános iskolát fejezte be, így a képzetlenek aránya itt a legalacsonyabb az országban.

Szeptemberben főként a mechanikai gép-összeszerelők, bolti eladók, kézi csomagolók, targoncavezetők, az egyéb egyszerű építőipari foglalkozásúak, konyhai kisegítők, egyéb takarítók és kisegítők, ipari foglalkozásúak iránt volt nagy a munkaadói kereslet. Emellett folyamatos kereslet mutatkozik az idegen nyelvet beszélő, gépiparhoz kapcsolódó végzettségű mérnökökre - áll a közleményben.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk