Gyulán fele annyi a munkanélküli, mint máshol a megyében
Gyulán 2013 augusztusában a munkanélküliségi ráta 6,8 százalék volt, közel ötven százalékkal kevesebb a megyei átlagértéknél.
Alt Norbert kiemelte: Gyulán különböző közmunka programokban 2013-ban 751 ember vett részt. A helyi vállalkozások 2013-ban 48 új munkahelyre nyertek támogatást és 71 munkahely megőrzésére. A felszámolás alatt álló Gyulai Húskombináttól az önkormányzat 290 dolgozót vett át saját tulajdonú cégébe, a Gyula Hús üzemébe.
Az alpolgármester kiemelte a szociális szövetkezetek szerepét is. Mint mondta, a város segítségével alakult meg a Gyulai Hangyaszövetkezet, a Kreatív Varrónők Szociális Szövetkezete, valamint a Gyulai Kertészek és Zöldségtermelők Szövetkezete. Az önkormányzat a Start mintaprogramok forrásaiból és saját eszközeinek átadásával teremti meg a mezőgazdasági és a varrodai szövetkezetek működéséhez az infrastruktúrát.
A mezőgazdasági szövetkezetek részére saját tulajdonú ingatlanokat és földeket ad használatba, Gyula-Remetén új hűtőházat építettek, felújították a régi pincét, amit a tagok tárolási célokra vehetnek igénybe. Nyáron megépült egy fűszerpaprika malom, a helyben termelt őrleményt a Gyula Hús részére értékesítik majd.
Gyulán hosszabb távú közfoglalkoztatásban 107 ember vesz részt, kistérségi Start mintaprogramokban 432-en dolgoznak, országos közfoglalkoztatási programban további 212-en.
Az önkormányzat mintegy kétezer helyi magánvállalkozással és társasággal vette fel a kapcsolatot az elmúlt évben. A város és a helyi vállalkozások között közvetlen információs csatorna működik, a cégek tájékoztatást kapnak a pályázati lehetőségekről, az adózással kapcsolatos aktuális kérésekről és a marketingben rejlő lehetőségekről - tette hozzá Alt Norbert.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Megjöttek a KSH friss adatai, ekkora volt a munkanélküliek száma 2025 áprilisában 1 hónapja
- Rekordszinten dolgozik Európa népe – melyik ország húzza le az átlagot? 2 hónapja
- A munkanélküliek száma hazánkban korcsoportonként - grafikon 2 hónapja
- 5 helyett 10 évig is engednék, hogy valaki közmunkás legyen 2 hónapja
- Történelmi mélyponton stagnált a munkanélküliség az OECD-ben 2 hónapja
- 3 milliárd forintos foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési programokat valósítanak meg Győr-Moson-Sopronban 2 hónapja
- A valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a munkanélküliség ebben a vármegyében 3 hónapja
- A munkanélküliek számának alakulása 2020 és 2024 között hazánkban 3 hónapja
- Mutatjuk, hogy változott a munkanélküliség az EU-ban és az euróövezetben 3 hónapja
- Megérkeztek a KSH friss adatai: 4,5 százalék volt a munkanélküliségi ráta 3 hónapja
- A munkanélküliségi ráta változása vármegyénként az elmúlt egy évben - grafikon 3 hónapja