kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 11 éve

Hamis ajánlások miatt feljelentést tesz a baloldal

A választási szervekhez és a rendőrséghez fordul az ötpárti ellenzéki szövetség, miután egyik jelöltjéhez ismeretlenek olyan aktacsomagot juttattak el, amely vélelmük szerint másolt ajánlóíveket, így hamis aláírásokat tartalmaz.

Ezt Szigetvári Viktor, az Együtt-PM társelnöke jelentette be csütörtökön sajtótájékoztatón.

Elmondta, a gyanú alapján a hamisítás tíz választókerületet és tíz pártot érint: az Új Magyarország Pártot, az Új Dimenzió Pártot, a Kisgazdapárt-MIÉP választási szövetséget, a Szabad Választók Párját, a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártját, a Sportos és Egészséges Magyarországért Pártot, a Magyarországi Cigány Pártot, az Összefogás Pártot, az Elégedetlenek Pártját, valamint a Jólét és Szabadság Demokrata Közösséget.

A választókerületek között budapesti, Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar és Pest megyei, szabolcsi, hevesi és zalai körzetek vannak.

A társelnök becslése szerint 8-10 ezer hamis ajánlásról lehet szó, a választók adatai pedig körbejártak a pártok között. Ez az aláírás-mennyiség hozzávetőleg a fele annak, amennyivel országos listát lehetett állítani - fűzte hozzá. (Ez a tíz megnevezettből hét pártnak sikerült.)

Szigetvári Viktor elmondta, hogy a dokumentumokat ismeretlenek juttatták el Helmeczy László, a kormányváltó szövetség Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei jelöltjének irodájába. Mivel az adatok kezelésére nem jogosultak, "egyszerű szemrevételezés" után azonnal a Nemzeti Választási Bizottsághoz fordultak.

A politikus a választási bizottságnak írt beadványában hangsúlyozta, hogy a hamis ajánlások érvénytelenek, azokat eleve nem lehetett volna érvényes ajánlásként számításba venni.

Szigetvári Viktor egyúttal közölte, hogy az Országos Rendőr-főkapitánysághoz fordulnak az ügyben.

A hatóságokat gyors vizsgálatra szólította fel, mondván, az ajánlásokat a választás után néhány héten belül meg kell semmisíteni. Kérdésre közölte: a szavazólapokról a választás megkezdéséig törölni lehet azokat, akik jogosulatlanul szereztek indulási jogot.

Szanyi Tibor, az MSZP európai parlamenti listavezetője azt mondta: a dokumentumok arról árulkodnak, hogy bizniszpártok nagyüzemi méretben másolták és hamisították választópolgárok adatait.

Ha így volt, az nemcsak választási csalás, hanem bűnszervezetben elkövetett súlyos visszaélés személyes adatokkal - jelentette ki, utalva arra, hogy nem ez az első feljelentés gyanús ajánlások miatt.

A szocialista politikus azt mondta: a központi nyilvántartásban lévő aláírásminták alapján a hatóságoknak minden lehetőségük megvan a hamis aláírások kiszűrésére.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ennyi pénz kellene a nyugodt élethez Magyarországon

A középkorú magyarok 26 százaléka rendelkezik 589 ezer forintos jövedelemmel, ez a pénz elég a gond nélküli megélhetéshez, de takarékoskodásra... Teljes cikk

Magánegyetem lett a BME a MOL belépésével

Az állam stratégiai felügyeleti joggal fog rendelkezni az egyetem felett. Teljes cikk

Így változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai

A NAV összefoglalta, milyen határidőtől hogyan változnak a szabályok és kikre vonatkoznak azok. Teljes cikk