Három év múlva csillapodik a "plázaláz"
Ebben az évben két bevásárlóközponttal bővült a magyarországi plázakínálat, így országszerte már 69 működik. 2011-ig Budapesten újabb tíz létesítmény áll a startvonalra, és lesznek olyan bevásárlóközpontok, amelyek új köntösbe bújtatva csatlakoznak a versenyhez, áll a Napi Gazdaságban.
Emellett két vidéki centrum újul meg, a törökbálinti GL Outlet és a siófoki Sió Áruház. A fővárosi agglomerációban és a vidéki strip mallokkal és Family Centerekkel együtt további 36 bevásárlóközponttal szaporodik a kiskereskedelmi hálózat.
A 2010 környékén tetőző plázaboom Budapesten várhatóan csendesedni fog, a bővítésekre, a nagyok - Westend, Árkád, Europark - második fázisaira és új koncepción alapuló központok építésére tevődhet a hangsúly.
A bevásárlóközpont-fejlesztési roham a hipermarketláncok tulajdonosait is magával ragadta, így a városszéli "big box"-októl kissé elfordulva immár a belvárosra, a tömegközlekedési csomópontokra koncentrálnak, ahol akár már 200 négyzetméteres, kifinomultabb külsőt öltő szupermarketekben, megváltozott kínálattal várják a vásárlókat.
A Tesco és az Spar a rohanó városi élethez alkalmazkodva az estig dolgozó vagy ebédidőben kiszaladó, tehetősebb vásárlók igényeit szem előtt tartva színvonalasabb választékkal, készételekkel alkalmazkodik az új vevőkörhöz.
Napi Gazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio - írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján. Teljes cikk
A Hervis kivonul Magyarországról és Romániából, teljes bolthálózatát pedig a brit Frasers Group veszi át, ami több száz hazai munkavállaló... Teljes cikk
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
- A biztonsági őrök és vagyonőrök sokat segítenek a mindennapokban 6 hónapja
- Bruttó 600 000 forintos fizetést kínál új dolgozóinak az Aldi a Balaton környékén 8 hónapja
- Nikola Ilchev, PhD: A balkáni ecommerce piacok ugyanolyan vonzóak, mint Magyarország 9 hónapja
- Elindul a Demján Sándor Program digitalizációt segítő pályázata 11 hónapja
- A szakszervezet szerint sok dolgozó távozhat az Auchantól 11 hónapja
- Így emelkednek a bérek a SPAR-nál 2025-ben 12 hónapja
- Fulfillment: hatékony megoldás a növekedésért 12 hónapja
- Orbán Viktor: nem azért gyárt Magyarország kevesebbet, mert nincs jó munkása 1 éve
- Nyomtatott ragasztószalagok minden ágazatba 1 éve
- Íme a legvilágpiacképesebb magyar e-kereskedők 1 éve
- Motivációs levél minta, letölthető: bolti eladó 1 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja