Hétfőn demonstrálnak a dohányipari dolgozók
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatNincs előremutató jel a kormány egyeztetési szándékáról vagy álláspontjának jelentős módosulásáról a dohányiparban foglalkoztatottakat érintő törvényjavaslatokról, ezért a Dohányipari és Dohánykereskedelmi Dolgozók Szakszervezete (DDDSZ) december 15-re egész napos demonstrációt jelentett be Budapestre.
A szakszervezet becslései szerint körülbelül 1200 dohányipari értékesítésben és logisztikában foglalkoztatott munkavállalót fenyeget az állami trafikellátó bevezetésének terve, mert annak megszavazása kötelezné a dohányvállalatokat értékesítési hálózatuk felszámolására - áll a DDSZ közleményében.
A dohányvállalatok számára bevezetni kívánt különadó a megmaradó foglalkoztatottak helyzetét nehezítené, mert emiatt befagyaszthatják bérüket, megvonhatják juttatásaikat, vagy akár még további elbocsátások is lehetnek - tették hozzá.
A DDDSZ petícióban és hivatalos levélben is jelezte már aggodalmait a döntéshozóknak, de eddig alig talált meghallgatásra. A szakszervezet emiatt döntött a demonstráció meghirdetése mellett, amellyel arra kívánja felszólítani a képviselőket, hogy ne szavazzanak meg egy olyan törvényt, amely a kormány célkitűzéseivel ellentétben rövid időn belül több száz ember munkájának megszűnését eredményezheti - hangsúlyozta az érdekképviselet.
A DDDSZ a döntéshozókkal való érdemi, szakmai egyeztetéseket, átgondolt szabályozást és megnyugtató megoldást vár - áll a közleményben.
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?