Hiteles gazdaságpolitikát és új munkahelyeket ígér az MSZP
Az MSZP hiteles gazdaságpolitikát, igazságos adórendszer kialakítását és új, adófizető munkahelyek létrehozását célozza 2014-től - mondta Gúr Nándor, az MSZP alelnöke szombaton sajtótájékoztatón, Budapesten.
Az ellenzéki politikus közölte, nőtt ugyan a minimálbér, ám ennek reálértéke 10 ezer forinttal kevesebb, mint a két évvel ezelőttié volt. A 15-24 éves korosztály csaknem 30 százaléka munkanélküli, sokan emiatt külföldre mennek. Gúr Nándor hozzátette: egyre többen dolgoznak 4-6 órában, míg a radikális adócsökkentésnek az adófizetők 85 százaléka látja kárát.
Katona Tamás, a Baloldali Tömörülés Platform alelnöke a sajtótájékoztatón a többkulcsos személyijövedelem-adó bevezetését és az önkormányzatok zavartalan működésének biztosítását sürgette. A volt pénzügyi államtitkár kitért arra, hogy a kormány 134 milliárd forintot akar kivonni az idei büdzséből. Ennek szerinte az lesz a következménye, hogy 2013-ra tolják át a közszféra kiadásait, így ez nem jelent valós megtakarítást.
A politikus gazdaságpolitikai félfordulatnak nevezte a gazdasági miniszter múlt héten bejelentett csaknem 400 milliárdos egyenlegjavító csomagját. Álláspontja szerint a kormány végre beismerte, hogy az eddigi út nem járható tovább, ám az irány még mindig nem jó. Példaként a pedagógusok elmaradt béremelését és a reálkeresetek csökkenését említette.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egyre több friss diplomás kénytelen olyan állásokat elfogadni, amelyeket csak ugródeszkának tekint, vagy amikre túlképzettnek érzi magát. A... Teljes cikk
A mesterséges intelligenciába (MI) történő vállalati befektetések jelentős megtérülése még legalább egy évre van a legtöbb cég számára,... Teljes cikk
Magyarországon a vállalatok széles körében továbbra sem terjedtek el a hosszútávú ösztönzőprogramok (munkavállalói résztulajdonosi programok,... Teljes cikk
- Ezért nem működik a munkahelyi mentális egészség – és a legtöbb cég észre sem veszi a hibát 1 hete
- Donald Trump Magyar Péterről: az új ember jó munkát fog végezni 1 hete
- Dolgozol vagy szépülsz? – a Z generáció új trendje felborítja az irodai szabályokat 1 hete
- Valami megváltozott: miért nem élvezzük már a munkát? 2 hete
- "Az egyetlen félelmünk a wifi" – itt vannak a robotok, amelyek akár kollégáid is lehetnek 2 hete
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 2 hete
- 440 új munkahely jön: első külföldi üzemét indítja a török vállalat 3 hete
- A biztos háttér mindent megváltoztat a munkahelyen 3 hete
- 9,5 milliárdos beruházás, 250 munkahely – itt épül az új gyár 3 hete
- 110 új munkahely jön létre Mezőtúron 3 hete
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 3 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?