Huszonnyolc munkahely nyert kerékpárosbarát címet
Huszonhárom önkormányzat és huszonnyolc munkahely nyerte el vagy újította meg a kerékpárosbarát címet a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tavaly hetedszerre meghirdetett pályázatain. Az elismeréseket Völner Pál infrastruktúráért felelős államtitkár adta át szerdán Szentendrén.
A munkahelyeket négy kategóriában – mikro- és kisvállalat, középvállalat, nagyvállalat, non-profit szervezet – díjazták. A címet mások mellett a Mapi Magyar Fejlesztési Iroda Zrt., a Novotel Budapest Danube, a Magyar Posta Zrt. központi szállítási üzeme, a Tatai Közös Önkormányzati Hivatal, Budapest III. kerület polgármesteri hivatala, valamint a Szegedi Műszaki és Környezetvédelmi Középiskola és Szakképző Iskola Csonka János tagintézménye viselheti egy éven át.
A "Kerékpárosbarát Település" pályázatok elbírálásánál fontos szempont volt a kerékpáros infrastruktúra nagysága és minősége, a helyben szervezett kerékpáros rendezvények, a szemléletformálás terén tett lépések vagy a fejlesztésekre fordított keret mértéke.
A fővárosi kerület, megyei jogú város kategóriában újonnan nyerte el a címet Eger, a városok közül pedig Balatonalmádi, Gyomaendrőd, Lenti és Soltvadkert. A nagyközségek, községek versenyében Balatonmáriafürdő, Csopak, Köröstarcsa és Rábapatona lett első alkalommal befutó - közölte az NFM.
A kiírás újdonsága volt, hogy tavaly lehetett először online módon is benyújtani a pályázatokat, ami megkönnyítette a jelentkezést, újrajelentkezést.
A díjátadó alkalmából együttműködési megállapodást írt alá a Kerékpárosbarát Települések Országos Szövetsége és a Magyar Autóklub. A felek a kerékpározás támogatása érdekében szakmai anyagaikról, programjaikról folyamatosan értesítik egymást, valamint összefogva tájékoztatják, oktatják különösen a fiatal gépjárművezetőket, kerékpárosokat.
A tárca közleménye szerint Völner Pál köszöntőjében hangsúlyozta, hogy az NFM az önkormányzatokkal, vállalatokkal és civil szervezetekkel együttműködve számos akcióval népszerűsíti a kerékpározást. A kerékpárosbarát pályázatok mellett e körbe tartoznak a Bringázz a munkába! tavaszi és őszi kampányai, az Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap hazai eseményei.
Az államtitkár kiemelte: az Európai Kerékpárosok Szövetsége (ECF) által tavaly elkészített, a kerékpározás helyzetét vizsgáló felmérés szerint Magyarország az uniós tagállamok között a nyolcadik helyen áll, a 2004-ben vagy azután csatlakozott országok közül ezzel a legjobban helyezést érte el.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy 91 éves indiai férfi ma is teljes munkaidőben, napi 12 órás műszakokban dolgozik – egyszerű életet él, mégis világszerte tömegeket inspirál. Mi a titka? Teljes cikk
Nem minden jól fizető munka kezdődik irodában. A nemzetközi munkaerőpiacon ma már alvásért, sorban állásért vagy érzelmi támogatásért is... Teljes cikk
Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk
- A wellbeing-paradoxon: kinek a dolga, hogy jól legyünk a munkahelyen? 1 hete
- Óriási állásbörze jön Békéscsabara – itt toboroz a Vulcan Shield Global 2 hete
- A munkahelyi ivás kora lejárt? Átalakul, hogyan barátkoznak ma a kollégák 2 hete
- 91 éves és napi 12 órát dolgozik - generációs leckék a munka világából 2 hete
- Így gyorsítják fel a nagyvállalatok a coworking terjeszkedését 3 hete
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 3 hete
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 4 hete
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 4 hete
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 1 hónapja
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 1 hónapja
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben