Így fogja megoldani Magyarország magyar munkavállalókkal a munkaerőhiányt
A kormánynak az a célja, hogy javítson a demográfiai helyzeten. Magyarország elkötelezett abban is, hogy az Európában is tapasztalható munkaerőhiányt magyar munkavállalókkal oldja meg - mondta el Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) alapítója, egyben az Igazságügyi Minisztérium áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztosa az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában.
A kormány által kidolgozott, a családanyákra vonatkozó adómentesség olyan intézkedéscsomag, amely a kormány erkölcsi megbecsülését is mutatja a gyermeket vállaló nők felé - mondta az Igazságügyi Minisztérium áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztosa. Király Nóra felidézte, hogy az intézkedéssorozat 2020-ban indult, amikor bevezették a négy- és többgyermekes anyák szja-mentességét. Majd jött a 25 év alatti fiatalok és a 30 év alatti édesanyák átlagbérükig számított mentessége.
Ezt az intézkedést bővítette ki a kormány úgy, hogy jövő januártól a 30 év alatti édesanyák a teljes jövedelemükre igénybe vehetik az szja-mentességet - emelte ki.
Király Nóra hozzátette, ehhez a körhöz "csatlakoznak" októbertől a háromgyermekesek, majd felmenő rendszerben a kétgyermekesek.
"Az intézkedés havi szinten tízezer, éves szinten százezer forintos megtakarítást jelent az érintetteknek, a családi adókedvezménnyel együtt pedig milliós nagyságrendről beszélhetünk" - fogalmazott a miniszteri biztos.
Király Nóra a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában arról is beszélt, hogy a Bokros-csomag most érezteti hatását: mára kétszázezerrel kevesebb szülőképes korú nő van.
A kormány azon dolgozik 2010 óta, hogy ne legyen anyagi akadálya a gyermekvállalásnak, és bíznak abban - mondta -, hogy ezekkel az intézkedésekkel a kívánt gyermekek megszületnek.
"Európai szintén büszkék lehetünk arra, hogy egyedülálló családpolitikai rendszer épült ki Magyarországon, amely az élet minden területén - a gyermekvállalástól a nyugdíjig - segíti a családokat" - mondta a miniszteri biztos.
Hozzátette: a kormánynak az a célja, hogy javítson a demográfiai helyzeten. Magyarország elkötelezett abban is, hogy az Európában is tapasztalható munkaerőhiányt magyar munkavállalókkal oldja meg.
Mint mondta, sok európai ország úgy próbálja megoldani a demográfiai problémát és munkaerőhiányt, hogy "külföldről telepít be embereket, ami egy teljesen összezavarodott kultúrához vezet".
Így változott a gyed-gyes mellett dolgozó magyar anyák száma
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.02Projektmenedzsment képzés A projektmenedzsment elméletének és gyakorlatának megismertetése a résztvevőkkel. A projektmenedzsment módszereinek begyakorlása példákon és esettanulmányokon keresztül. A résztvevők projektvezetési képességének fejlesztése és felkészítésük projektek önálló, sikeres lebonyolítására.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
A munkakeresés átlagos időtartama 13,1 hónap volt. Teljes cikk
Eddig 287 vállalkozás felelt meg a szakmai és pénzügyi feltételeknek. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a munkáltatók a hibrid gyakornoki programokat részesítik előnyben. Teljes cikk
- Ezzel a megoldással akár 2 nap alatt betölthetők az üres állások 2 hete
- Kiskapu: családi vállalkozásoknál milliókat lehet majd kifizetni teljesen adó és járulékmentesen 3 hete
- Szja kedvezmény 2025 3 hete
- Benyújtották a kétgyermekes anyák szja-mentességéről szóló törvényjavaslatot - íme a részletek 4 hete
- Hankó Balázs: az szja-mentesség az édesanyák és a családok anyagi biztonságát erősíti 1 hónapja
- MEOSZ: a fogyatékossággal élő gyereket nevelő nők is részesüljenek szja-mentességben! 1 hónapja
- Külföldi munkavállalók bejelentése - változó szabályok, fontos tudnivalók 1 hónapja
- Az anyák szja mentessége kiüti a családi adókedvezményt? Van megoldás! 1 hónapja
- Ilyen hatása lehet az anyák szja-mentességének az álláspiacra 2 hónapja
- Minden 30 év alatti anyára kiterjesztené az szja-mentességet a kormány 2 hónapja
- Így fest a nők helyzete a munka világában 2025-ben 2 hónapja