Így reagált az Arconic-Köfém a székesfehérvári gyárában folyó sztrájkra
Mint arról néhány nappal ezelőtt írtunk, sztrájk miatt áll a termelés az Arconic-Köfém székesfehérvári gyárában. A dolgozók béremelést szeretnének.
A dolgozók béremelést szeretnének.
A vállalat most lapunknak is eljuttatott közleményében azt írja:
"Köszönetet mondunk azoknak a munkatársainknak, akik a jelenlétükkel biztosítják kritikusan fontos berendezéseink állapotát a munkabeszüntetés ideje alatt. Tiszteletben tartjuk a sztrájkban részt vevő munkavállalóink álláspontját.
A Szakszervezettel kötött sztrájkmegállapodással összhangban június 8-tól kezdődően a sztrájk ideje alatt nem biztosítjuk a helyszínt a sztrájkban résztvevők részére a társaságunk területén belül biztonsági okok miatt.
Ahogy a Szakszervezet Vezetőinek többször is elmagyaráztuk, a piac fellendülése sokat segített volna abban, hogy eredményes megbeszéléseket folytassunk, azonban a jelenlegi gazdasági helyzet hatással van az üzem termelési mennyiségére. A vállalat mindent megtesz, ami pénzügyileg lehetséges, hogy támogassa a dolgozókat a növekvő megélhetési költségek ellensúlyozására miközben továbbra is fent kell tartania a versenyképes üzletmenetet.
Gyárunk továbbra is minden munkavállalóját foglalkoztatja. 2022 végén két részletben biztosítottunk anyagi támogatást. Ezen felül 2023. márciusban 10,8%-os átlagos differenciált béremelést hajtottunk végre, a termelési területen dolgozó munkatársakat nagyobb arányú, akár 14%-ot is elérő emelésben részesítettük.
Mindezek ellenére továbbra is jóhiszeműen működünk együtt a Szakszervezettel, hogy a munkavállalóink, ügyfeleink és a helyi közösség számára előnyös megállapodásra jussunk."
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Magyar Szakszervezeti Szövetség országos online petíciót indított a munkavállalók helyzetének javításáért. A 10 pontos követeléscsomag a... Teljes cikk
„Négy cégnél, amellyel kapcsolatban vagyunk éppen a sztrájkbizottság megalakítását fontolgatják” – mondta a HR Portálnak László Zoltán, a... Teljes cikk
Hiába a választások közeledte, 2026-ban sem várható érdemi béremelés az egészségügyi szakdolgozóknak. Az ápolók jövedelmét ma sok esetben a... Teljes cikk
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 1 hete
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 1 hete
- Közel 800 ezer forint az átlagbér Magyarországon – itt a friss KSH-adat 2 hete
- Veszélyben az audis bérelőny? Új stratégiával készül a szakszervezet 2 hete
- Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét 2 hete
- "Tarthatatlan a helyzet" – azonnali béremelést követelnek a kulturális dolgozók 2 hete
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 3 hete
- Ekkora béremelést kap idén a spanyol király 3 hete
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 3 hete
- A munkahelyi hiányzás ára: így lehet lemaradni az előléptetésről és a magasabb fizetésről 4 hete
- Nulla százalékos béremelést ajánlott dolgozóinak az Audi Hungaria 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben