ITM-államtitkár: a kormány segít az ózdi dolgozókon
Az elektromos kismegszakítókat gyártó ózdi ABB bezárása 1200 munkavállalót érint.
Hozzátette: öt olyan társasággal folytatnak egyeztetést, amely jelezte, hogy ide települne. Konkrétumokat nem említett, de aláhúzta: elsődleges, hogy az ózdiak helyben, vagy a térségben találjanak új munkahelyet, a városban boldogulhassanak. Jelezte, hogy ezen társaságok munkaerő-igénye meg is haladja a gyártását beszüntető ABB-ben foglalkoztatottakét.
Ha minden sikerül, több munkahely lehet Ózdon - tette hozzá.
A főként elektromos kismegszakítókat, áram-védőkapcsolókat és túláramvédelmi megszakítókat gyártó ABB februárban jelentette be, hogy 2020 végén bezárja ózdi gyárát, ami mintegy 1200 munkahelyet érint. Az ABB a piaci kereslet csökkenésével indokolta az ózdi gyár bezárását, amely 2018-ban került a tulajdonába a GE Industrial Solutions felvásárlásának részeként. Az üzem 2020 végén áll le véglegesen. A megmaradó néhány gyártósort az ABB más üzemeibe telepítik át. A döntés nem befolyásolja az ABB egyéb magyarországi befektetéseit. A cég korábban közölte, hogy az elbocsátandó 1200 dolgozónak támogatást kíván nyújtani, amely meghaladja a munka törvénykönyve által előírt szolgáltatásokat.
Az ABB több mint száz országban van jelen és 144 ezer embert alkalmaz. A nyilvános cégadatok szerint az ózdi üzem árbevétele 2018-ban 54,3 milliárd forint, adózás utáni vesztesége pedig 13 milliárd forint volt.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Bezár a Henkel egyik magyarországi gyára 1 éve
- Leállítja a termelést nyíregyházi gyárában az Electrolux 2 éve
- Kivonul a Henkel is Oroszországból, 11 gyárat zárnak be 3 éve
- Bezár az Ózdon működő, 800 embert foglalkoztató alkatrészgyár 4 éve
- Zalaegerszegen üzemet zár be, Veszprémben fejleszt a Savencia tejipari vállalat 4 éve
- Bezárhat a gödöllői Itron-gyár, 200 dolgozót küldhetnek el 5 éve
- 2500 dolgozójuk koronavírusos, gyárbezárások a világ vezető gumikesztyűgyártójánál 5 éve
- Bezár az MTD magyarországi gyára, majdnem 500 munkás veszíti el állását 5 éve
- 13,7 százalékra nőhet a munkanélküliség Ózdon a gyárbezárás miatt 5 éve
- Még nagyobb bajba kerület Ózd az ABB-gyár bezárásával 5 éve
- ITM: azonnal lép a minisztérium az ózdi munkavállalók érdekében 5 éve