Jogerős fogházbüntetés halálos munkabalesetért
A Kaposvári Törvényszék jogerősen is 1 év 8 hónap fogházbüntetésre ítélte azt a horgászegyesületi elnököt, aki 2009 decemberében talajmunkákat végeztetett a böhönyei horgásztónál, és ennek során egy csatorna beomló fala négy embert betemetett, kettőnek a halálát okozva.
A Kaposvári Törvényszék az első fokon 1 év 8 hónap fogházbüntetésre ítélt egyesületi vezető ítéletét helybenhagyta, az első fokon 1 év 4 hónap fogházbüntetésre ítélt munkagépkezelőnek a büntetését pedig szintén 1 év 8 hónapra súlyosbította. A szigorítás mellett enyhítést is tartalmaz az ítélet: az elítéltek a büntetési idejük felének leülése után (az először kiszabott kétharmadnyi idő helyett) feltételesen szabadon bocsáthatóak.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Skillsoft friss jelentése szerint az AI-val kapcsolatos készségfejlesztési programok népszerűsége egy év alatt közel tízszeresére nőtt, jelezve a... Teljes cikk
Egy friss összegzés rávilágít a munkaerőpiac legújabb trendjeire és kihívásaira, különös tekintettel a friss diplomások helyzetére és a... Teljes cikk
A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk
- Amikor a rutin veszélyessé válik: bor helyett fertőtlenítőszert öntött a pultos 3 hónapja
- Festőnek, vízvezeték-szerelőnek tanulnak a fiatal rabok – ilyen egy modern börtön 3 hónapja
- A munkabalesetek árnyoldala: Amikor a mulasztás már bűncselekmény 4 hónapja
- Sokkoló adat: a halálos munkabalesetek negyede nem is munkahelyen történik 5 hónapja
- Generációváltás: összeomolhat a cég a tulajdonos halála esetén, ha nincs előkészítve a képviselet 6 hónapja
- Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit 6 hónapja
- Súlyos üzemi baleset történt az ajkai erőműben 6 hónapja
- Munkahelyi balesetek jogi kezelése a HR szemszögéből 6 hónapja
- Filmekbe illő börtönhekkelés: a rab átírta a munkanapokat, és kedvezményeket osztott 7 hónapja
- Három embert ítéltek el egy vasúti munkás halála miatt 11 hónapja
- Figyelmetlen munkavégzés okozott maradandó sérülést Kaposváron 11 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?