Jönnek az elektronikus perek
El kell felejteniük az írásbeliséget, a hagyományos postázást 2011 júliusától a pereskedő vállalkozásoknak: a cégnyilvántartásban szereplő gazdasági társaságoknak addigra ugyanis rendelkezniük kell az elektronikus kommunikáció alapját jelentő kézbesítési tárhellyel - írta az elektronikus tértivevényről szóló törvény tervezetét ismertetve a pénteki Világgazdaság.
A tervezet szerint a postás szerepét betöltő kézbesítési szolgáltató elektronikus tárhellyel biztosítja a hozzáférést a feladó és a címzett számára, garantálja az üzenetek titkosságát, az iratok sértetlenségét, valamint azt, hogy a küldeményt csak a címzett ismerheti meg. A kézbesítés elsősorban a bíróság, más hatóság és a felek között zajlik majd - írta a Világgazdaság.
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.03.26Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
Az MBH Bank felméréséből kiderül, hogy a vállalkozók egyre nagyobb arányban használnak digitális csatornákat. Teljes cikk
A szakszervezet szerint fontos lenne tudni, hogy hány dolgozó kapja el a kórházi fertőzéseket. Teljes cikk
A döntés értelmében háromnapos leállás jön a közigazgatásban. Teljes cikk
- Munkaügyi dokumentumok papírmentesen 1 éve
- Elektronikus aláírás - M30 és járulék igazolások 2 éve
- Elektronikus írásbeliség a munkajogban 3 éve
- Kötelezhető-e a munkáltató a bérjegyzék papír alapú kiállítására? 3 éve
- A környezetbarát NKM E-számla mindenkinek segítség 4 éve
- A rezsiutalványok több mint felét már kézbesítették 4 éve
- Elektronikus aláírás érvényes-e a kilépő papírokon? 4 éve
- A megszokott rendben történik a nyugdíjak postai kézbesítése 5 éve
- Közel 460 ezren használnak cégkaput 5 éve
- Jövő héten kezdődik az Erzsébet-utalványok kézbesítése 6 éve
- Jön a nyomtatványcunami: több mint 4 millió jövedelemigazoló nyomtatványt kell aláírnia a cégvezetőknek január 31-ig 6 éve