Jövő év elején szembesülnek a kormányzati intézkedések hatásával a munkavállalók
A jövő év első negyede lesz a "szembesülés" időszaka, amikor a munkavállalók a gyakorlatban is megtudják, milyen hatásai vannak az eddigi kormányzati intézkedéseknek - mondta csütörtöki győri sajtótájékoztatóján Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke.
"Úgy néz ki a dolog, hogy van egy bejelentés a kormányfő részéről, és mögötte nem jelennek meg azok a szakmai anyagok, azok a normaszöveg-tervezetek, amelyek eligazítanák az embereket" - jegyezte meg Borsik János, aki szerint példátlan, hogy egy kormányfő a hivatalba lépése után négy hónappal vesz részt először az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén.
Szükségesnek tartják a rendszeres és személyes egyeztetést, "nem fogunk a kormányzattal levelező tagozatot létrehozni" - fogalmazott Borsik János.
A szakszervezeti vezető hangsúlyozta: csak a jövő évi költségvetés sarokszámai, az adó- és járulék-rendelkezések ismeretében tudnak tárgyalni a 2011-es bérekről, hozzátéve: igazságtalannak tartják az egységesen 16 százalékos szja-t, és csak egy progresszív rendszert tartanak elfogadhatónak.
"A minimálbérnél aggasztó az adójóváírás kivezetése, mert ehhez az kell, hogy a minimálbért felbruttósítsák, ehhez azért a munkáltatónak is lesz némi szava, ugyanakkor az egész rendszer el kezd feszülni", mert a minimálbér közelíteni kezd a szakmunkások juttatásához, de aggodalomra ad okot a béren kívüli juttatásokat érintő némely változtatás is" - jegyezte meg.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Minimálbér 2026: megtörtént az áttörés, hamarosan jöhet a megállapodás 2 hete
- Nagy Márton a minimálbérről: ha az állam nem avatkozik be, nem lesz megállapodás 3 hete
- 1050 euróra emelkedik a minimálbér a szomszédunkban 4 hete
- NAV: ezek a leggyakoribb hibák az szja-bevallásokban 1 hónapja
- Ekkora minimálbér-emelést lát reálisnak a VOSZ főtitkára 1 hónapja
- Minimálbér-emelés: több, mint bérváltozás – így hat az egész ügyviteli rendszerre 1 hónapja
- Minimálbér 2026: fékeznek a munkaadók - veszélyben a kétszámjegyű emelés 1 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 2 hónapja
- Így változik a jövedelemadózás a háromgyermekes édesanyáknál - Itt vannak a részletek 2 hónapja
- NAV: szerdától már nyilatkozhatnak a háromgyerekes anyák 2 hónapja
- Matek a minimálbérről: „a 13 százalékos emelésnek kicsi a lehetősége” 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?