Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 12 éve

Kamarát hozna létre a közös képviselők egyesülete

A társasházakban élők évente több százmilliárd forintjával gazdálkodó közös képviselők szakmai, jogi és etikai követelményrendszerének szabályozását szeretné elérni a Magyar Közös Képviselők Egyesülete (MaKKE), a szervezet szerint a megoldás a közös képviselők szakmai kamarájának létrehozása.

Jelenleg a magyar társasházi tulajdonosok sokszor két rossz között választhatnak: vagy a régi, ellenőrizhetetlen céget bízzák meg társasházuk kezelésével, vagy egy számukra ismeretlen társaság ígéreteiben bíznak, a társasházkezelők ellenőrzésére alig van módjuk - mutat rá a MaKKE csütörtöki közleménye.

Kiemelik: a közös képviselők által elkövetett bűncselekmények száma a sokszorosára nőtt, miközben a tényleges károkozás jelentős része ki sem derül. A tulajdonosok jelentős része nincs tisztában jogosítványaival, vagy nem keres jogorvoslatot.

"Százával vannak olyan tulajdonosok, akik hiába futnak a pénzük után, mert az egymást váltó, gyakran céghálóban működő közös képviselők már a peres eljárások előtt megpróbálják elsimítani az ügyeket" - fogalmaz a közlemény. Megjegyzik, hogy a rezsicsökkentéskor a problémák nagy számban kerülnek felszínre.

A tavaly decemberben több közös képviselő, jogász és pénzügyi szakember által alapított egyesület célja a fogyasztók, a társasházakban élő tulajdonosok védelme és a közös képviselői, társasházkezelői szakma "tisztulásának" elősegítése. Álláspontjuk szerint a közös képviseleti munkát hivatásnak tekintő társasházkezelők igénye, és egy jól működő rendszer feltétele, hogy csak az egyéb köztestületekhez hasonlóan, kötelező kamarai tagsághoz, szigorú feltételekhez kötve vállalhasson közös képviselő munkát magányszemély, egyéni- vagy társas vállalkozás - írták.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól!

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk