Kényszernyugdíj: több ezer oldalnyi egyéni kérelem kellhet
Az érdekvédők közös fellépését szorgalmazza az egészségügy működőképességének megőrzése érdekében a kényszernyugdíj-törvény nyomán a Magyar Kórházszövetség.
A kormányhatározat kimondja, csak egyedi mentesség kérhető. Rácz Jenő szerint, ha ez a helyzet, a kórházvezetők állnak elébe, és a következő napokban minden egyes nyugdíjkorú dolgozónak segítenek elkészíteni az egyedi méltányossági kérelmét. Ez becslések szerint több ezer oldalnyi dokumentumot jelent majd.
Világgazdaság
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az önkormányzat szerint nemcsak műszaki és mérnöki területen lehet szükség dolgozókra. Teljes cikk
A szövetségi járadék automatikusan jár azoknak a focistáknak, akik legalább egyszer pályára léptek a felnőtt válogatottban. Teljes cikk
A megkérdezett vállalatok több mint tizede egyáltalán nem tervez béremelést. Teljes cikk
- Beindult a BMW 1 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 1 hónapja
- HR Tehetségek 2025: ezt tanulhatjuk tőlük 1 hónapja
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja
- Jelentős létszámcsökkenés több nagyvállalatnál 2 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bacsó György 2 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 3 hónapja
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 3 hónapja
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 3 hónapja
- Visszaüt, ha az embereken kezdjük a spórolást 4 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig