Kiderült, kik lettek a 2011-es év Legjobb Munkahelyei
A Mátrai Erőmű Zrt. lett a legjobb magyar munkahely a nagyvállalatok között, míg a 250-1000-es létszámú vállalatok kategóriájában a Fundamenta-Lakáskassza Zrt., az ennél kisebb cégek versenyében pedig a gyógyszeriparban tevékenykedő Janssen-Cilag Kft. nyert - közölte a díjakat a Világgazdasággal együttműködésben kiosztó Aon Hewitt humánerőforrás tanácsadó cég csütörtökön az MTI-vel.
Az 1000 munkavállalónál többet foglalkoztató nagyvállalatok között a második helyet a McDonald's Magyarországi Étterem Hálózat Kft., a harmadikat pedig a Vodafone Magyarország nyerte el. A közepes vállalatok közül a második legjobb munkahely a BÁCSVÍZ Víz- és Csatornaszolgáltató Zrt., a harmadik pedig az FGSZ Földgázszállító Zrt. lett. A kisvállalatok közül a Hilti (Hungária) Szolgáltató Kft. lett a második, az InterContinental Budapest pedig a harmadik.
Az idei felmérésben résztvevők munkatársainak átlagosan 62 százaléka elkötelezett és lojális munkaadója iránt, míg tavaly ez az arány csak 57 százalék volt, az elmúlt öt év átlaga pedig 54 százalék - derül ki a felmérésből. A legjobb munkahelyekhez még jobban ragaszkodnak a dolgozóik, ott a dolgozók 83 százaléka elkötelezett. A megkérdezettek kétharmada nehéz szívvel válna meg munkahelyétől, és csak 28 százalékuk mondja, hogy könnyen találna most új munkahelyet.
A legfiatalabbak a legkevésbé lojálisak: a 20-24 év közöttiek elkötelezettsége jóval alacsonyabb az idei magyar átlagnál, csupán 58 százalék. Iparágankénti bontásban a gyógyszeripari dolgozók a leginkább lojálisak (71 százalék), ezt követi az IT/telekom (67 százalék) majd a pénzügy iparág (65 százalék). A cégeknél a munkatársak 68 százaléka bízik a cég sikeres jövőjében, a legjobb munkahelyeknél 87 százalék gondolja ugyanezt.
A legjobb munkahely elismerést 3 iparági kategóriában is átadták: a gyógyszeripari cégek között a Janssen-Cilag Kft., a napi fogyasztási cikkek (FMCG) szektorból a Mars Magyarország Értékesítő Bt., a termelő cégek közül pedig a Mars Magyarország Kisállateledel Gyártó Kft. lett a nyertes.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A török Dogus Cay élelmiszeripari vállalat első külföldi üzemének megépítésével 440 új munkahely jön létre Orosházán; a 42 milliárd forintos... Teljes cikk
A légtechnikai berendezésekkel foglalkozó Weger Hungária Kft. nagyjából 9,5 milliárd forint értékben új gyárat épít Jászárokszálláson, aminek... Teljes cikk
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?