Leállt a légi közlekedés a Belgiumban kedden

A légi irányítók munkabeszüntetése miatt leállt a légi közlekedés a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren és Belgium második legnagyobb repülőterén, Charleroi-ban - tájékoztatott a La Libre Belqique francia nyelvű belga napilap kedden. Egy budapesti gépet töröltek, több késett.

A Belgocontrol légi irányító vállalat dolgozóinak munkabeszüntető akciója miatt felfüggesztették a légi közlekedést Belgium két legnagyobb forgalmú repülőterén. A legtöbb fapados légitársaságnak helyet biztosító dél-belgiumi Charleroi repülőtere csak leszálló járatokat fogadott kedden. Az akciót kedd 22.15 percig hirdették meg. Utána fokozatosan áll vissza a repülőterek közlekedése.

A vállalat szóvivőjének tájékoztatása szerint a munkabeszüntető akció már egy ideje tartott, ami azt jelenti, hogy napról-napra egyre több munkatársuk jelentett beteget.

Dominique Dehaene elmondta, hogy kedd reggel a vállalat vezetése és a szakszervezet között megegyezés született a légi irányítók korkedvezményes nyugdíjba vonulásáról.

A megegyezés azonban nem volt elfogadható a dolgozóknak, akik "fokozzák akciót", amelynek következésben már háromból két munkatárs nem vett részt a repülőterek irányításban, ellehetetlenítve ezzel a működést.

A ferihegyi járatinformáció szerint három Brüsszelből Budapestre érkező és két induló járatot érintett a belga légi irányítók munkabeszüntetése.

A belga rendőrség tájékoztatása szerint a repülőterek légi forgalmának leállásával egy időben, de azzal nem összefüggésben lezárták a Zaventem nemzetközi repülőtérre vezető utat egy gyanús gépjármű miatt. Az autót körbevették, a tűzszerészek speciális egysége is a helyszínre érkezett.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni

A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk

A dolgozók háromnegyede úgy érzi, nem használja ki a képességeit

Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk