Lebeszélik a dolgozót a munkaviszonyról
Egyre gyakoribb Dél-Somogyban, hogy a bejelentett, állandó munkaviszonyban foglalkoztatott dolgozóit a munkáltató "közös megegyezéssel" rábeszéli a munkaviszony megszüntetésére, majd a regisztrált álláskeresőként bejelentkezett és segélyben részesülő munkavállalót újra felveszi alkalmi munkavállalóként - írta csütörtökön a Somogyi Hírlap.
A térségben 4200 alkalmi munkavállalói könyvecskét váltottak ki. Ezek többségét a szakember szerint valóban arra használják, amire való, ám legalább tíz százalékra becsülik azokat, akik nem időnként, hanem folyamatosan dolgoznak vele.
A könyvekből tisztán látszik, hogy gazdája maximálisan kihasználja az alkalmi munkavállalás lehetőségeit. A nyilvántartásokban ugyanakkor munkanélküliként szerepelnek ezek az emberek.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egyszerűbbé és átláthatóbbá válik az egyszerűsített foglalkoztatás követése: a NAV-Mobil alkalmazásban már elérhetők az EFO-s napokra... Teljes cikk
A NAV új papírmentes ellenőrzést vezet be, és azonnal elérhetőek lesznek a jegyzőkönyvek. Júliustól változnak az egyszerűsített foglalkoztatás... Teljes cikk
Fontos változás lép életbe júliustól: a családi adókedvezmény összege másfélszeresére nő, érdemes ellenőrizni az adóelőleg-nyilatkozatokat.... Teljes cikk
- Ennyiért sem kell a munka? Csak a 60 felettiek mennek ki a földekre 3 hete
- Több százezer forintot bukhatnak a fiatalok – miért nem élnek a lakhatási támogatással? 3 hete
- Itt a legújabb lista - Ők nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 2 hónapja
- Fókuszban a külföldi munkavállalók alkalmazása 2 hónapja
- Ezek a foglalkoztatók nem jelentették be dolgozóikat 2 hónapja
- Táppénz ideje alatt vállalhatok alkalmi munkát? 2 hónapja
- Védett korú munkavállaló kimaradhat a leépítésből? 2 hónapja
- Felmérés: A DEI programok csökkentése hatással van a nők munkahelyi viselkedésére és karrierterveire 2 hónapja
- Elfogadta az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény módosítását a parlament 3 hónapja
- Mikor kell megkapnom a fizetésemet és a papírjaimat a munkaviszony megszűnése után? 3 hónapja