Lemondott a görög pénzügyminiszter
Görögországban lemondott Vasziliosz Rapanosz, az új hárompárti görög kormány kijelölt pénzügyminisztere. A 64 éves politikust múlt pénteken a többi között hasi panaszokkal vitték kórházba.
A tárcát így a korábbi miniszter, Jeórjiosz Zaniasz vezeti majd. A görög küldöttség tagjaként jelen lesz csütörtökön és pénteken az Európai Unió csúcstalálkozóján is.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Lidltől érkezik a Yettel új kommunikációs igazgatója: Tőzsér Judit 25 éves szakmai tapasztalattal és egy évtizedet meghaladó vezetői múlttal... Teljes cikk
Mark Mason helyét Gonzalo Luchetti veszi át a vállalatnál. Teljes cikk
Oltvai Mártont nevezték ki október elsejével a Schneider Electric Dunavecsén található Duna Smart Power Systems (DSPS) okosgyára igazgatójának. A... Teljes cikk
- Világszintű pályakezdőválság: miért a Z generáció lép be a legnehezebb a munkaerőpiacra? 2 hónapja
- Ez a a legvonzóbb város a milliomosok számára 2 hónapja
- Minimálbér 2026: fékeznek a munkaadók - veszélyben a kétszámjegyű emelés 3 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 3 hónapja
- Több ezer munkavállalóját rúgja ki Európa legnagyobb légitársasága 4 hónapja
- A vagyonadó tönkretenné a gazdaságot? 4 hónapja
- 13 órás munkanap a láthatáron - őrültség vagy gazdasági kényszer? 7 hónapja
- Lassult az éves infláció májusban az OECD-ben 7 hónapja
- Lemondás alatt táppénzre menni? Jogszerű és kockázatmentes? 7 hónapja
- Kevesebb legyen a munkaszüneti nap? Így növelnék a gazdaság teljesítményét 8 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 8 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa