kapubanner for mobile

Létszámleépítés a gyermek- és ifjúságvédelmi ágazatban

Hetvenhárom gyermek- és ifjúságvédelmi álláshely végleges megszüntetéséről döntött a Fővárosi Közgyűlés szerdán, amely Csomós Miklós főpolgármester-helyettes elmondása szerint csak 12 alkalmazott munkahelyének megszüntetését vonja maga után.

A közgyűlés döntésével tizennyolc intézményben szüntette meg a jogszabályi kötelezettség feletti álláshelyeket. A város 2012-től évente 116,5 millió forintos megtakarítást vár az intézkedéstől.

Csomós Miklós főpolgármester-helyettes a döntés előtti vitában felszólalva hangsúlyozta: az oktatási ágazaton belüli racionalizációval nem sérülnek az intézmények működési feltételei, mint fogalmazott, nincs szó az MSZP által emlegetett szociális katasztrófáról.

A városvezető megjegyezte, hogy a megszüntetett 73 álláshelyből 51-et eddig sem töltötték be, és mivel tíz alkalmazott már elérte a nyugdíjkorhatárt, ezért ténylegesen csak 12 alkalmazott munkahelyének megszüntetéséről van szó.

Horváth Csaba, a fővárosi MSZP frakcióvezetője elfogadhatatlan és oktalan takarékosságnak nevezte a lépést, amellyel szerinte úgy vonnak ki forrásokat az oktatási ágazatból, hogy közben nem számolnak a hosszú távú hatásokkal.

Somfai Ágnes (LMP) felszólalásában a szakmai érveket, köztük az oktatás színvonalában várható változásra utalást hiányolta az előterjesztésből. Tarlós István válaszában úgy fogalmazott, nem hiányzik belőlük az empátia, de most az a legfontosabb feladatuk, hogy "gatyába rázzák" a város pénzügyeit. Az üres álláshelyeket május 1-jével vonják el az érintett intézmény létszámkeretéből, míg a felmentések június 1-jén kezdődhetnek.

A Fővárosi Közgyűlés az ez évi költségvetési koncepció elfogadásakor döntött arról, hogy a gyermek- és ifjúságvédelmi ágazatban 130 fős létszámleépítést kell végrehajtani. A javaslat szerint a szakmai létszámok felülvizsgálata és a jogszabályi kötelezettség feletti 73 álláshely végleges megszüntetése e folyamat része.
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Budapesti járatokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc... Teljes cikk

NAV: eddig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk

Felmérés: ezért hagyják el sokan a magyar egészségügyet

A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk