Májustól Hollandiába is mehetünk dolgozni
Május 1-jétől Hollandia is megnyitja munkaerőpiacát a 2004-ben csatlakozott tíz tagország előtt. A kormány döntését a csökkenő munkanélküliséggel és a rekordmértékű foglalkoztatottsággal indokolta. Azt is közölte, hogy az új tagállamokból érkező munkavállalók bérezése nem lesz alacsonyabb holland kollégáikénál - olvasható a Napi Gazdaság mai számában.
A lap beszámolt arról, hogy az ország liberalizált ágazataiban, többek között a fémiparban, az egészségügyben és más közszolgáltatásokban munkaerőhiány alakult ki. A miniszter azt is megjegyezte, hogy garanciák vannak az egyenlő bérezésre, vagyis nem fenyeget a tisztességtelen verseny, ugyanis büntetést kell fizetniük azoknak, akik a minimálbérnél kevesebbet adnak alkalmazottaiknak.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk
- Nyugdíjügyek határok nélkül: közös tanácsadás Ausztriában dolgozóknak 3 hónapja
- Elég volt a beteg dolgozókból – vizitdíjat követelnek a munkaadók 3 hónapja
- Mennyire elégedettek az Ausztriában dolgozó és élő magyarok? 4 hónapja
- Kinek jár özvegyi nyugdíj külföldön? Így változnak a szabályok országonként 5 hónapja
- Több százezer migráns munkára kész – a rendszer mégsem kér belőlük 5 hónapja
- Egyre több vállalat megy csődbe ebben a szomszédos országunkban 6 hónapja
- Kevesebb legyen a munkaszüneti nap? Így növelnék a gazdaság teljesítményét 6 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 6 hónapja
- Több tízezer külföldi dolgozik engedély nélkül Hollandiában - hol a kiskapu? 7 hónapja
- Az alacsonyabb nyugdíjak bevezetése és a nyugdíjkorhatár emelése miatt általános sztrájk indult 8 hónapja
- Átadták a Szakképzési Díjat: itt vannak a győztesek 8 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?