Már csak Bécs és Berlin korlátozza a külföldi munkavállalást
A régi uniós tagállamok közül alighanem csak Ausztria és Németország hosszabbítja meg januártól az új tagok munkavállalóinak távol tartását célzó korlátozásokat - írja a Világgazdaság.
Franciaországban eddig 40 szakmában tették lehetővé az új tagállamok munkavállalóinak foglalkoztatását, és a kormány most vizsgálja, hogy teljesen kitárja-e munkaerőpiacát. Dániában, ahol 3,1 százalékos a munkanélküliség, már csak néhány szektorban tartanak érvényben tilalmat, és ezek feloldása is napirenden van.
Világgazdaság
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A friss diplomások számára egyre fontosabb a munka és a magánélet egyensúlya és a mesterséges intelligencia miatt is aggódnak. Teljes cikk
Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk
A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 2 hete
- Aggasztó jelek a német munkaerőpiacról: Ennyi állás tűnt el 2 hete
- Így változhat a 3%-os hitel a külföldi magyaroknak 3 hete
- Ez alapján választanak szakmát a magyar fiatalok 3 hete
- Mennyivel kap kevesebbet a magyar az osztrák nyugdíjasnál? Így értéktelenedett el a nyugdíj Magyarországon 2 hónapja
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 2 hónapja
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 3 hónapja
- Lenyűgöző panorámaképek: a legszebb szelfi helyek Bad Kleinkirchheim környékén 3 hónapja
- Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet? 3 hónapja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 3 hónapja
- A külföldi dolgozók száma és változása nemzetgazdasági áganként - grafikon 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?