Máris bezáratják a trafikok egy részét
Plázákban és benzinkutakon nem működhet dohánybolt jövő júniustól a kormányrendelet módosítása szerint. Vége az egymás szomszédságában nyitott trafikoknak is.
A csütörtöki Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint nem létesíthető dohánybolt olyan építményben, illetve nem választható le olyan építményből, amelyben 2500 négyzetméternél nagyobb alapterületű eladótérrel rendelkező üzlet vagy üzemanyagtöltő állomás, illetve azt kiszolgáló kereskedelmi egység működik.
A nagy alapterületű üzletekhez kapcsolódó (azt kiegészítő) üzletsoron akkor sem lehet dohányboltot nyitni, ha az egyébként fizikailag elkülönül az üzlettől, és parkolóban, "ideértve különösen annak járművel vagy gyalogosan használható közlekedési útvonalait, határoló területeit, továbbá az ahhoz kapcsolódó fásított vagy füvesített területeit is" szintén nem lehet majd dohányboltot nyitni.
Ha a dohányboltot a vámhatósági engedély megszerzésekor hatályos jogszabályoknak megfelelő módon és helyen alakították ki plázában vagy benzinkúton, akkor is csak legfeljebb 2014. május 30-ig lehet ott dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenységet folytatni.
A rendelet szerint dohánybolt nem működhet másik dohánybolt bármely bejáratától számított 200 méteres távolságon belül; ezt azonban csak a 2013. november 30. után benyújtott új engedély iránti, illetve az engedély módosítására irányuló kérelmekre kell alkalmazni.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2026 februárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 616 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 231 ezer fő, a... Teljes cikk
Az eredetileg március 30-ra tervezett sztrájkot Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár jogellenesnek tartja. Teljes cikk
Az Európai Építőipari Szövetség lakásügyi munkacsoportjának elnöke szerint a legnagyobb gond, hogy a magyarok a fizetésük több mint 40... Teljes cikk
- Lejáró SZÉP Kártya egyenlegek - mi lesz velük idén? 4 éve
- Számos benzinkút nem tudott kinyitni hétfő reggel 4 éve
- Ezek a támogatások érintik az ukrajnai menekültek foglalkoztatását 4 éve
- Mentőcsomagot jelentettek be az árstop miatt bajba került benzinkutak számára 4 éve
- Autós demonstrációt tarthatnak a benzinkutasok 4 éve
- Jogosan tagadták-e meg a nyugdíjprémium kifizetését? 4 éve
- Kormányrendelet tiltotta meg a légiirányítók sztrájkját 5 éve
- Drasztikus szigorításokat szorgalmaz az orvosi kamara 5 éve
- Erre figyeljen, ha otthoni munkavégzést rendel el! 6 éve
- Felfüggesztik a munkáltatói járulékok fizetését egyes szektorokban 6 éve
- Rendkívüli intézkedések a Munka törvénykönyvére vonatkozóan 6 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?