kapubanner for mobile

Mégsem menesztik a Szinyei Merse Pál Gimnázium igazgatóját

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Az RTL Klub a vasárnap esti híradóban közölte, hogy a veronai busztragédiát átélő, budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium igazgatóját elbocsátják. A tanárok és a szülők már aláírást kezdtek gyűjteni, amikor megérkezett a miniszteri utasítás, melyben visszavonták a döntést, és Tóth Gábor egy évig biztosan a helyén marad - írja az Index.

Tóth Gábor az RTL Klub híradójában azt nyilatkozta, hogy menesztették igazgatói állásából, annak ellenére, hogy csak ő nyújtott be pályázatot. Az oktatási államtitkár három nappal ezelőtt, egy emailben közölte vele a hírt, hogy elutasították a pályázatát.

Az Index szerint Tóth Gábor 25 éve tanít az iskolában, 10 éve igazgató. A Magyar Nemzet hétfőn arról számolt be, hogy a szülők és a tanárok aláírásgyűjtésbe kezdtek, elindítottak egy online petíciót, amit néhány óra alatt 250-en írtak alá.

Ezután pár órával érkezett a Emberi Erőforrások Minisztériumának közleménye: "bár az iskolaigazgatók kinevezése nem miniszteri hatáskörbe tartozó kérdés, Balog Zoltán tárcavezető a Szinyei Merse Pál Gimnázium veronai tragédiát követő speciális helyzetére, valamint a jelenlegi igazgató neki címzett levelére tekintettel arra utasította Palkovics László oktatási államtitkárt, hogy legalább egy évvel hosszabbítsa meg az igazgató megbízását".

Az Index értesülései szerint a tankerület vezetése sem a veronai busztragédia kezelésével, sem az igazgató munkájával nem volt elégedett, és a pályázatát sem tartották megfelelőnek. Az volt a terv, hogy ha nem lesz más jelentkező, megbízott igazgatóként folytassa a munkát, és javítson annak minőségén.

Index
  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek