kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 12 éve

Megválasztották a Balatoni Hajózási Zrt. új vezérigazgatóját

Halmos Gábor gazdasági igazgatót választotta a Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatójának a társaság közgyűlése egyhangúlag pénteken.

Baráth István, az igazgatóság elnöke a cég éves rendes közgyűlését követően az MTI-nek elmondta: Horváth Gyula eddigi vezérigazgató megbízatása pénteken lejárt, ezért külön napirendi pont volt utódjának megválasztása.

Tájékoztatása szerint a tulajdonos 22 balatoni kikötővel rendelkező önkormányzat megköszönte az eddigi vezérigazgató több mint tízéves, sikeres munkáját.

Az új vezérigazgató mandátuma két évig, a 2014-es mérleg elfogadásáig, legfeljebb 2015. május 31-ig szól.

A közgyűlésen elfogadták a hajózási társaság 2012-es beszámolóját, a 2013-as üzleti tervvel, a hajózási koncepcióval, és a középtávú fejlesztési tervvel együtt.

A már korábban nyilvánosságra került adatok szerint a társaság stabilan nyereséget termel, a 2012-ben elért árbevétel 5 százalékkal nőtt az előző évhez képest, s megközelítette a 2 milliárd forintot. A nyereség 63 millió forintot tett ki, amely háromszorosa a tervezettnek. A cég közel 300 dolgozót foglalkoztat.

A Balatoni Hajózási Zrt.-ben a legnagyobb, 40 százalékos tulajdoni hányaddal Siófok önkormányzata rendelkezik. A 22 balatoni önkormányzat 2008-ban vált a Balatoni Hajózási Zrt. 100 százalékos tulajdonosává, amikor bizonyos feltételekkel, ingyenes vagyonjuttatással kapták meg az államtól a cég 49 százalékos tulajdoni hányadát a meglévő 51 százalékos részesedésük mellé.
  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Új vezető a Schneider Electric GSC Budapest HUB élén

Siliga Tünde vette át 2025. október elsejével a Schneider Electric Budapesten található ellátási láncokért felelős központja, a GSC Budapest HUB... Teljes cikk

Tisztújítás: búcsúzik a Blikk és az Inforádió főszerkesztője a tulajdonosváltások nyomán

Új vezetők érkeznek két meghatározó magyar szerkesztőség élére a tulajdonosváltásokat követően. A Blikknél távozik Nagy Iván Zsolt... Teljes cikk

Új ügyvezető igazgató a Bosch miskolci gyáránál

Novembertől Tim Krause váltja Fükő Lászlót. Teljes cikk