Mi lesz a Dunai Vasmű dolgozóival?
A Dunai Vasmű megmentését, a termelés újraindítását követelte a Demokratikus Koalíció (DK) frakcióvezető-helyettese.
Arató Gergely a pártja Facebook-oldalán közvetített sajtótájékoztatón azt mondta, "a kormány lényegében tönkretette a Dunai Vasművet és a dunai vasgyártást".
Hozzátette, a DK kiáll a munkavállalókért, kiáll Dunaújvárosért, ezért azt követeli a kormánytól, hogy mentse meg a Dunai Vasművet, indítsa újra a termelést, és biztosítson megfelelő életpályát és lehetőséget a Dunai Vasmű dolgozóinak.
Mezei Zsolt, Dunaújváros alpolgármestere és a DK országgyűlésiképviselő-jelöltje felidézte: korábban az orosz tulajdonban lévő gyár kölcsönkért a kormánytól pár tízmilliárd forintot, hogy tudjon elég alapanyagot vásárolni, a kormány azonban nem adott, majd az orosz tulajdonos csődbe ment.
Szerinte a kormánynak ekkor "bele kellett volna komolyabban lépni ebbe az ügybe, és nem csak egy Liberty nevű cégnek, akiről körülbelül nagyjából lehetett tudni azt, hogy egy szélhámos cég, hogy mindenféle ígéretekkel idejön, megcsinálja a gyárat, elviszi a célkvótát, nyomorba dönti a gyárat. Még ekkor sem avatkoztak bele, és most eljutottunk arra helyzetre, hogy most már áll a gyár, nem üzemel, és teljesen felszámolás alatt van".
Az acélgyártáshoz szükséges szaktudás csak Dunaújvárosban van meg Magyarországon - mondta Szabó Zsolt, Dunaújváros alpolgármestere és a DK országgyűlésiképviselő-jelöltje, aki szerint nemzetgazdasági érdek, hogy a Dunai Vasmű működjön és termeljen.
"Erre van lehetőség, állami segítség mellett. 2013-ban Varga Mihály miniszterként azt mondta, hogy ha kell, az állam vételi ajánlatot tesz a Dunai Vasműre. Ha ezt megtették volna, ma nem lenne felszámolás és nem lenne csoportos létszámleépítés" - jelentette ki Szabó Zsolt, aki szerint állami segítséggel újra kell indítani a termelést.
Azt mondta, hogy olyan politikát kell követniük, amellyel azt segítik elő, hogy "minden dunaújvárosi, aki dolgozni akar, dolgozni is tudjon". Kifejtette, hogy ennek egyik fontos eleme az állami segítséggel újra beindított vasgyártás, a másik pedig egy átképzési program, amelynek köszönhetően azok is megtalálhatják a helyüket a dunaújvárosi munkaerőpiacon, akiknek már nem lesz lehetőségük a vasgyártásban dolgozni.
MTI
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Háromszáz új, kifejezetten magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt Szegeden a német Rheinmetall beruházása, amely ahhoz is hozzájárul, hogy... Teljes cikk
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
- Ábécésorrendben, egyesével mondtak fel a Vasmű 1700 dolgozójának 7 hónapja
- NGM: ne akadályozza a bérgarancia lehívását a Liberty! 1 éve
- A kormány felszólította a Libertyt, hogy fizesse ki a Dunai Vasmű dolgozóit 1 éve
- A kormány felszólította a Liberty-t, hogy a dunaújvárosi vasmű rendezze a bérek kifizetését 1 éve
- Elindultak a kifizetések a Liberty Dunaújvárosnál 1 éve
- Tüntetésbe kezdtek a Liberty Dunaújváros dolgozói 1 éve
- Kínai támogatást kap a Liberty Dunaújváros 1 éve
- A Liberty Dunaújváros leállítja kokszoló kemencéit - több száz dolgozó lehet közvetlenül érintett 2 éve
- Újra beindult a termelés a Dunaferrnél 2 éve
- Kiderült, mi lesz a Dunaferr új neve 2 éve
- Heroikus küzdelmet folytat Varga Mihály tárcája a Dunaferr megmentéséért 2 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa