Milliós jutalmak az EU pénzek lehívásáért
Már karácsony előtt megkaphatják jutalmuk második felét a közszféra dolgozói, akik sikeresen hívták le az uniós támogatásokat. Körülbelül 2000-en, akár 8 havi plusz fizetést vihetnek haza, írja a Világgazdaság.
Az átlagos bónusz összeg 1,3 millió forint, de ebben nagy eltérések lehetnek a referenstől az államtitkárig. Melynek első felét, körülbelül négyhavi pénzt még nyáron kaptak meg az uniós támogatásokért felelős intézményrendszer dolgozói, akik elvégezték a rájuk vonatkozó részfeladatokat.
Az első négyhavi jutalomra a nyáron 1,5 milliárd forintot fizettek ki a szaktárcák, ami azt jelenti, hogy az év egészében összességében 3 milliárd forint bónuszról lehet szó.
Többek között az EU-s források hatékony lehívása érdekében vezette be a Miniszterelnökség a 10 órás munkanapot.
Világgazdaság
Az első négyhavi jutalomra a nyáron 1,5 milliárd forintot fizettek ki a szaktárcák, ami azt jelenti, hogy az év egészében összességében 3 milliárd forint bónuszról lehet szó.
Többek között az EU-s források hatékony lehívása érdekében vezette be a Miniszterelnökség a 10 órás munkanapot.
Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
További cikkek
Magyar ápolók napja: tisztelgés azok előtt, akiknek az emberség lett a hivatása
Az egészségügyi ápolók munkája óriási jelentőségű - mondta az Észak-pesti Centrumkórház - Honvédkórház főigazgatója a magyar ápolók napja... Teljes cikk
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 2 hónapja
- Pluszpénzek az MTVA-nál: nem tudható, kik részesültek közpénzből jutalomban 4 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 5 hónapja
- Kötelező karácsonyi bónuszt vezetne be a kormány 6 hónapja
- Akár 50 ezret is érhet, ha minden nap bejárunk dolgozni – így működik a jelenléti bónusz 6 hónapja
- Karrierstart a fővárosban: több száz álláshely nyílik a Budapest Állásbörzén 6 hónapja
- A boldogság paradoxona: miért tesz boldogtalanná a folyamatos kényeztetés? 7 hónapja
- Uniós támogatásban részesült a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete 7 hónapja
- Pályaorientációs és hátránykompenzációs program indul a fiataloknak 7 hónapja
- EU-pénzre hajtanak a magyar cégek – újra sláger lett a pályázás 7 hónapja
- Jubileumi jutalom: mikor esedékes valójában, és mi alapján számítják 7 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben