Munkalassító sztrájkba kezdenek a szlovén vámosok
Hétfőn hajnalban meghatározatlan idejű sztrájkot kezdtek a szlovén vámosok, magasabb béreket és a kormánytól a létszámhiány megoldását követelve. Az akció mindaddig tart, amíg nem kezdődnek tárgyalások a kormánnyal követeléseik teljesítéséről.
Mivel Horvátország uniós belépésével a jelenlegi 830 vámtisztviselő munka nélkül marad majd, a vámosok szakszervezete már most követeli a vámhatóság átszervezését, új munkaterületek kijelölését. A közelebbi jövőre ugyanakkor munkaerő-gazdálkodási terv előterjesztését is követelik, mivel a jelenleg érvényben levő tervek 2008-2009-re az alkalmazottak létszámának bizonyos évenkénti csökkentését irányozzák elő, miközben a szakszervezet szerint máris túl kevés a vámosok létszáma.
A szlovén kormány számára elfogadhatatlanok a béremelési és létszámnövelési követelések, mivel ezek végrehajtása évi 30 millió eurós többletet eredményezne a költségvetésben. A kormány szerint a vámosok a jövő év január 1-től a közalkalmazotti szektor többi részével együtt részesülnek béremelésben.
Ezzel kapcsolatban a vámosok szakszervezete arra emlékeztet, hogy nem ért egyet a kormány által meghatározott jövedelmi besorolással, ezért júliusban nem is írta alá a 150 ezres közalkalmazotti réteg számára kialkudott kollektív szerződést.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában. A brit statisztikai... Teljes cikk
Egy friss kutatásból kiderül, hogy a minőségi munkát végző munkavállalók nemcsak elégedettebbek, hanem egészségesebbek, elkötelezettebbek és... Teljes cikk
A Google keresési adatai és a felmérések is azt jelzik, hogy egyre többen aggódnak a munkahelyi zaklatás miatt. Teljes cikk
- Magasabb bérekért sztrájkoltak a közigazgatási hivatalok alkalmazottai a szomszédunkban 2 éve
- Ennyivel emelkedik szomszédunkban a minimálbér 2 éve
- Általános sztrájkba kezdtek az orvosok a szomszédunkban 2 éve
- Szlovéniában a home office-hoz is védettségi igazolás kell 4 éve
- Magyarországon jócskán az EU-átlag alatti a krónikus depresszióval küzdők aránya 4 éve
- Szlovénia is meglépte: csak oltottak dolgozhatnak az állami hivatalokban 4 éve
- Felmondhatnak a védettségi igazolással nem rendelkező tanároknak Szlovéniában 4 éve
- Nyitás a kereskedelemben: Egyik pillanatról a másikra hívták be a szabadságon tartott dolgozókat 5 éve
- Sztrájkolnak a szlovén rendőrök 5 éve
- Módosult a munkahelyi maszkviselésre vonatkozó szabályozás 5 éve
- OKSZ: A kereskedelem szívta fel a munkanélkülieket 5 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja