Navracsics Tibor: Az AI a fejlesztéspolitikai döntéseknél is komoly szerepet játszik
A fejlesztéspolitikai döntéseknél is komoly szerepet játszik a mesterséges intelligencia (AI) – mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter hétfőn Budapesten, az AI Summit 2024 rendezvényen.
Navracsics Tibor előadásában kiemelte, hogy amit ma tudunk a mesterséges intelligenciáról, az nagyon kevés ahhoz képest, amit a jövőben fogunk tudni, mégis foglalkozni kell már most azzal a kérdéssel, mire lehet felhasználni az AI-t a területi döntéshozatalban. A mesterséges intelligencia segítségével megerősíthető az adatvezérelt szakpolitika: az adatok összegyűjthetők, összevethetők, adatbázisok készíthetők, amelyek révén integrált tudásra tehetnek szert, precízebb adatkezeléssel jobban meghatározhatók a célzott beavatkozások, és az eredmények is visszamérhetőkké válnak – mondta a tárcavezető.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kormány haladéktalanul kezdjen érdemi tárgyalásokat a pedagógusokkal, dolgozzon ki valós és differenciált bérrendezési modellt - írta a... Teljes cikk
2026 februárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 616 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 231 ezer fő, a... Teljes cikk
Az eredetileg március 30-ra tervezett sztrájkot Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár jogellenesnek tartja. Teljes cikk
- Az AI nem csak eszköz, hanem tudatos stratégia 5 napja
- Felmérés: a dolgozók szerint az AI több kárt okoz, mint hasznot 6 napja
- Aki nem használ AI-t, azt elküldik az amerikai PwC-től 1 hete
- Tanulmány: Az AI térnyerése a juttatások csökkentéséhez vezet? 1 hete
- Nem a munka fáraszt, hanem az AI – új mentális túlterhelést találtak a kutatók 2 hete
- A vezetők szerint az AI ma már olyan alapkészség a munkahelyen, mint az írás 3 hete
- Elutasítod a MI képzést? Akár az állásod bánhatja! Kötelezni vagy ösztönözni kell a munkavállalót? 3 hete
- Megette az AI a junior pozíciókat? Mi lesz a pályakezdőkkel? 4 hete
- A jövő munkavállalói már most elveszítik a fókuszt? Megszólaltak az egyetemi oktatók 4 hete
- AI-ban sereghajtók lettünk? A régió legalacsonyabb képzési aránya Magyarországé 1 hónapja
- 5+1 HR trend: mihez csatlakoznak és mit hagynak ott a munkavállalók 2026-ban? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?