Nőtt az agrárgépész szakmát választó diákok száma
Öt év alatt 70 százalékkal nőtt az agrárgépész szakmát választó diákok száma, legtöbben a versenyképes jövedelem, a csúcstechnológiás gépek és a természet közelsége miatt választják a mezőgazdasági pályát, sokan a szakközépiskola elvégzése után azonnal elhelyezkednek.
Közölték: bár a gépészekre a legnagyobb szükség Nógrád, Zala, Vas, Somogy és Győr-Moson megyékben van, de a szakma az ország egyik területén sem telített.
A szövetség 2013-ban kezdte az agrárgépészet népszerűsítését, mivel a mezőgazdasági gépész, gépjavító, technikus és gépésztechnikus szakmákban súlyos munkaerőhiányt tapasztaltak.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Tudatos felkészülés a következő lépcsőfokra - tapasztalatok a HBLF X Mentor Programból 6 napja
- A felnőttképzés új korszaka: mit tanít nekünk négy év adata? 1 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hete
- Technikum után két év alatt diploma? Indul a "három az egyben" képzés 2 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hete
- Így lehet a HR a digitalizáció és az AI nyertese 2 hete
- 15–20 ezer dolgozó hiányzik a vendéglátásból – bajban a magyar éttermek 2 hete
- A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman 2 hete
- Raktártól a recepcióig: itt volt a legnagyobb munkaerőhiány 2025-ben 2 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 3 hete
- Hankó Balázs szerint a felsőoktatásban is be kell vezetni a szakképzési duális rendszert 3 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben