Obama: A munkanélküliség kétszámjegyű lehet
Merész pénzügyi ösztönző csomag nélkül az amerikai gazdaság még évekig recesszióban maradhat, figyelmeztetett Barack Obama megválasztott amerikai elnök csütörtökön.
Szabályok és kiadások
Az elődjétől több mint egy éve recesszióba süllyedt gazdaságot öröklő Obama szorosan együttműködik a kongresszussal egy közel 800 milliárd dolláros, kétéves gazdaságösztönző program előkészítésében. Obama beszédében nem említ konkrét összeget, de annyit közöl, hogy az adócsökkentések és a kormányzati élénkítő intézkedések jelentős kiadásokat fognak jelenteni. A tervezett lépésekre szükség van, máskülönben a gazdaság veszélyes ciklusba lép, folytatódni fog a gyenge fogyasztói költekezés, munkahelyek szűnnek meg és tovább szűkül a hitelpiac.
"Minden várakozással, másokra mutogatással, késlekedéssel telő nappal újabb amerikaiak vesztik el állásukat (...), újabb családok vesztik el megtakarításukat (...), nemzetünk mélyebbre süllyed a válságban, és egy ponton túl talán már nem lesz visszaút - mondja. Meggyőződése szerint a jelenlegi súlyos válságban csak a kormány adhat olyan, gyors ösztönzést a gazdaságnak, amely a kilábaláshoz szükséges. A leendő elnök véleménye szerint a Wall Street szabályozási rendszerét gyorsan át kell szervezni, és fel kell lépni azok ellen a jogsértő ügyeskedők ellen, akik kihasználják a szabályozás réseit; ezzel a Bernard Madoff-féle 50 milliárd dolláros csalási botrányra utalt.
Már a Fehér Házban
Barack Obama vasárnap költözött Washingtonba, azóta folyamatosan egyeztet az új összetételű kongresszus vezetőivel a nagy gazdasági ösztönző csomagról. Bár külpolitikai kérdésekben egyelőre nem hajlandó nyilvánosan állást foglalni - azt hangoztatva, hogy ez a hivatalban levő elnök feladata -, a gazdasági válság kapcsán nem maradt háttérben, többször beszélt terveiről.
Az élénkítő program várhatóan adókedvezményeket fog nyújtani a vállalkozásoknak és a középosztálybeli dolgozóknak; kisegítik a szorult helyzetbe jutott szövetségi államokat; hatalmas közületi beruházások kezdődnek, például az épületek takarékosabbá tétele érdekében, illetve az egészségügyi szektor információs rendszerének fejlesztésére. A kongresszus demokrata párti vezetői eredetileg úgy tervezték, hogy Obama beiktatására, január 20-ra elkészül az ösztönző programtól szóló törvény, amelyet az elnöknek már csak alá kell írnia. A különböző természetű csúszások miatt azonban a törvény elfogadása legkorábban már csak február közepén várható.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- A vártnál több munkahely létesült az Egyesült Államokban 13 hónapja
- Ezek a legfontosabb motivációs tényezők a dolgozók szerint 13 hónapja
- Íme a 150 milliárd forintos foglalkoztatási program 5 legfontosabb eleme 1 éve
- Nőtt az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban 1 éve
- Így változott a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban novemberben 2 éve
- Olaszország: sztrájkolnak a közigazgatásban dolgozók, köztük a pedagógusok is 2 éve
- Rendkívüli dolgozói juttatást kapnak a Penny dolgozói 2 éve
- Béremelést kapnak a gyorséttermi dolgozók 2 éve
- Nézzük meg a munka világát Barack Obamával! 2 éve
- Akkora a munkaerőhiány Amerikában, hogy lazítanának a gyerekmunka szabályain 2 éve
- Munkaerőpiac: Romlik a helyzet Amerikában 2 éve