Oktatás, egészségügy, nyugdíjasok - ezekről kérdezné meg a közvéleményt a Tisza Párt
Március 15. a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdete. Munkaszüneti nap 1989-ben volt először, 1990 óta hivatalos nemzeti ünnep - olvasható az MTI hétvégi tudósításában. Az ünnep apropóján Orbán Viktor miniszterelnök a Múzeumkertben mondott beszédet, és húsvéti nagytakarítást ígért. A Tisza Párt elnöke, Magyar Péter az Andrássy út kereszteződésében felállított színpadon elmondta, pártja 12+1 kérdésben kéri ki az emberek véleményét, csökkentenék például a személyi jövedelemadót.
Orbán Viktor a Múzeumkertben mondott beszédet, és húsvéti nagytakarítást ígért, mert mint fogalmazott: a „poloskák átteleltek”. A miniszterelnök emellett az ukrán uniós tagságról szóló véleménynyilvánító szavazáson való részvételre buzdított: „Uniót, de Ukrajna nélkül!” - ez lenne a cél.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy kibírtuk a háború három évét is, pedig az orosz-ukrán háború miatt Magyarország szenvedte el a legnagyobb gazdasági veszteséget az egész unióban. "Ennek ellenére megcsináljuk Európa, sőt az egész nyugati világ legnagyobb adócsökkentését" - jelentette ki. Ezzel új fejezetet nyitunk a magyar gazdaság történetében, kialakítjuk a világ első családközpontú gazdaságát - mondta, hozzátéve, hogy az egygyermekes anyák 30 éves korukig, a két- és többgyermekes édesanyák életük végéig nem fizetnek jövedelemadót. "Ez minden mértéktartás mellett is világszenzáció" - közölte. Már csak egyetlen feladatunk marad: újra és újra megvédeni a brüsszeli támadásokkal szemben, amely hol a rezsicsökkentést, hol a 13. havi nyugdíjat, hol a családok pénzét akarja elvenni tőlünk - fogalmazott Orbán Viktor. A birodalmak természetüknél fogva éhesek, és a bendőjük feneketlen, mindig több pénzre, mindig új gyarmatra fáj a foguk, de a magyar tudja, szabadnak lenni nemcsak felemelő érzés, de kifizetődő dolog is - emelte ki.
Munka, gyarapodás, jólét, biztonság csak akkor jut nekünk, ha elnyomók nem zsebelnek ki bennünket. A szolgaság szegényít, a szabadság gazdagít, ez a magyar jólét törvénye
- szögezte le Orbán Viktor az MTI tudósítása szerint.
A Tisza 12+1 kérdésben kéri ki az emberek véleményét
A Tisza Párt a Bajcsy-Zsilinszky és az Andrássy út kereszteződésében állított színpadot, ahonnan a tömeg egészen az Oktogonig ért. Magyar Péter többek között arról is beszélt, hogy Orbán Viktor mára Európa egyik leggazdagabb embere lett a magyarok pénzéből, a „dinasztia” vagyona szerinte tízezer milliárd forintra tehető. A Tisza Párt február 15-i kongresszusán kiegészítő nyugdíjat és jobb ellátásokat ígért a nyugdíjasoknak, ezt most megtoldotta még a 65 év felettiek szja-mentességével, gyógyszerek áfamentességével és a nyugdíjas Szép-kártya bevezetésével, ami állítása szerint évente 200 ezer forint pluszt jelenthet számukra.
Beszámolt a Nemzet Hangja nevű népszavazási kezdeményezésükről, amely azoknak szól, "akik hisznek abban, hogy Magyarország sikere az emberek valódi igényein és döntésein múlik, és abban, hogy minden egyes vélemény számít". Ennek során a Tisza Párt 12+1 kérdésben kéri ki az emberek véleményét, csökkentenék például a személyi jövedelemadót és az egészséges élelmiszerek áfáját.
1. Egyetért-e Ön azzal, hogy évi maximum 200 ezer forint értékben Nyugdíjas SZÉP-kártyát vezessünk be, amely élelmiszerre, gyógyszervásárlásra és egészségmegőrzésre fordítható?
2. Egyetért-e Ön azzal, hogy a gyógyszerek áfakulcsa 0%-ra csökkenjen?
3. Egyetért-e Ön azzal, hogy az állam ne fordíthasson költségvetési forrásokat magán egészségügyi beruházások támogatására és évente minimum 500 milliárd forint extra forrást biztosítson az állami egészségügyi rendszer fejlesztésére?
4. Egyetért-e Ön azzal, hogy a visszaszerzett nemzeti vagyont oktatásra, egészségügyre és vidékfejlesztésére fordítsuk?
5. Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészséges élelmiszerek áfakulcsa maximum 5% legyen?
6. Egyetért-e Ön azzal, hogy a személyi jövedelemadó (SZJA) egységesen 9%-ra csökkenjen?
7. Egyetért-e Ön azzal, hogy újra bevezetésre kerüljön a korábbi területeken a KATA adózási forma?
8. Egyetért-e Ön azzal, hogy az 5 milliárd forintos vagyon felett extra adófizetési kötelezettség kerüljön megállapításra?
9. Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarország az Európai Unió és a NATO tagja maradjon?
10. Egyetért-e Ön azzal, hogy egy miniszterelnök két ciklusig, maximum 8 évig tölthesse be a pozícióját?
11. Egyetért-e Ön azzal, hogy az önkormányzatok visszakapják a hatásköreiket, intézményeiket és forrásaikat az oktatás, egészségügy és szociális területen?
12. Egyetért-e Ön azzal, hogy a miniszterelnök fizetése maximum 2,5 millió forint legyen és az országgyűlési képviselők jövedelme a felére csökkenjen?
+ Támogatja ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen?
forrás: https://m.magyartisza.hu/
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.02Projektmenedzsment képzés A projektmenedzsment elméletének és gyakorlatának megismertetése a résztvevőkkel. A projektmenedzsment módszereinek begyakorlása példákon és esettanulmányokon keresztül. A résztvevők projektvezetési képességének fejlesztése és felkészítésük projektek önálló, sikeres lebonyolítására.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
A nők fele óvatos a munkahelyváltással kapcsolatban, a munkahely biztonságát a karrierépítéssel szemben előnyben részesíti, és olyan... Teljes cikk
A vállalkozások saját honlapját, szociálismédia-felületét összesen 9 milliárd forinttal támogató pályázat első eredményeit ismertette Szabados... Teljes cikk
Az Egységes Közlekedési Szakszervezet közleménye szerint előbb utóbb valaki az életével fog fizetni azért, mert az illetékesek nem vették komolyan... Teljes cikk
- A 9 százalékos szja nem kapott elsöprő támogatást - Magyar Péter az adórendszerről tovább egyeztetne 2 hete
- Ők kapták a magyar beszerzési és logisztikai szakma díjait 2 hete
- Együttműködési megállapodást kötött az MKIK az SZTFH 3 hete
- Early bird kedvezménnyel a Munkajogi Konferenciára - AI, aktuális munkajogi kérdések, izgalmas bírósági esetek a fő témák között! 3 hete
- Magyar Péter: a Tisza megtartja a 13. havi nyugdíjat 4 hete
- Átadták a Szakképzési Díjat: itt vannak a győztesek 1 hónapja
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 1 hónapja
- Üres politikai ígéret volt a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása? 1 hónapja
- Orbán Viktor adóegyszerűsítést ígért a vállalkozóknak 2 hónapja
- 5 fontos változás a külföldiek foglalkoztatásában 2 hónapja
- Nem csak a Z, minden generáció szereti a rugalmas munkavégzést 2 hónapja