Orbán Viktor adóegyszerűsítést ígért a vállalkozóknak
Adóegyszerűsítésre, adócsökkentésre és bürokráciacsökkentésre tett ígéretet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának (MKIK) Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Budapesten.
A kormányfő az MKIK által szervezett Gazdasági Évnyitó 2025 című gazdaságpolitikai fórumon elmondta, a kamara vezetése adóegyszerűsítést és bürokráciacsökkentést kért a kormánytól, az adócsökkentést pedig az adóegyszerűsítésben látja.
"Nálunk jobb partnert a kamara vezetése nem kaphatott volna", szerintem ebben meg tudunk állapodni - fogalmazott a miniszterelnök.
Orbán Viktor kijelentette, a magyar kormány készen áll arra, hogy a kamara új vezetésével, ahogy az előzőekkel is tette, megállapodást kössön, amely világos teljesíthető pontokból áll.
Azt javaslom, hogy július 1-jéig már történjenek meg azok a dolgok, amiről megegyezünk, és ez a megállapodás tartalmazzon adóegyszerűsítést, adócsökkentést és bürokráciacsökkentést is - rögzítette a miniszterelnök.
MTI
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Január 1-jétől 15 százalékkal nő a kulturális ágazatban dolgozók bére - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) kultúráért... Teljes cikk
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről - mondták el a... Teljes cikk
A rendeletből kiderül, hogy kik igényelhetik a támogatást és hogy mire fordítható az 1 millió forint. Teljes cikk
- Orbán Viktor megszólalt a nyugdíjemelésről 2 hete
- Bejelentést tett Orbán Viktor a 14. havi nyugdíjról 4 hete
- NAV: ezek a leggyakoribb hibák az szja-bevallásokban 1 hónapja
- Hogyan válasszunk megbízható könyvelő- és adótanácsadó partnert – szakmai útmutató vállalkozásoknak 2 hónapja
- Hamarosan lejár a határidő - Eddig kérhető vissza a 2024-es, külföldön megfizetett áfa 2 hónapja
- Ne szimfóniát komponáljon, hanem teregesse ki a ruhát az AI 2 hónapja
- Változások a WHC vezetésében: októbertől Göltl Viktor a magyarországi ügyvezető 2 hónapja
- Minden ötödik ellenőrzésnél hibát talált a NAV a nyári akcióján 2 hónapja
- Jön a háromgyermekes édesanyák személyi szja-mentessége, itt vannak a részletek 2 hónapja
- Ezt mondta Orbán Viktor a kiegészítő nyugdíjemelésről 2 hónapja
- Felmérés: ilyen könnyítésre vágynak a magyar kkv-k 3 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?