Pszichológus is segít az elbocsátott BKV-dolgozóknak
A csoportos létszámleépítés következményeinek mérséklésére megállapodást kötött a BKV vezetése és az üzemi tanács - közölte a társaság.
A megállapodás értelmében a társaság augusztus 15-étől kihelyezett ügyfélszolgálati irodát működtet, ahol az álláskeresési tanácsadás mellett jogsegélyszolgálatot és pszichológusi segítségnyújtást is biztosít. A közlés kitér arra, hogy a BKV a törvény, valamint a kollektív szerződés szabályait egyaránt alkalmazza a felmondási idők és a végkielégítések vonatkozásában, illetve törekszik arra, hogy egy családból több személynek ne szűnjön meg a munkaviszonya.
A megállapodás mindezeken kívül szabályozza például a munkásszállókon, szolgálati bérlakásban élők, a tanulmányi szerződéssel rendelkezők, lakáskölcsönt fizetők helyzetét is - teszik hozzá.
A hét elején a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VTDSZSZ) arról tájékoztatott, hogy munkaügyi bíróságon támadja meg a BKV négyszáz dolgozó elbocsátásáról szóló döntését, mert nem kapták meg az indokokról szóló részletes dokumentumot.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Hogyan érvelj a felsővezetésnél a mentális jóllét mellett? 1 éve
- A világ legjobb projektmenedzsere lett a Magyar Zene Háza projektvezetője 2 éve
- Keresztbe tesz a szakszervezeteknek a kormány 2 éve
- A Wise HR titkai: visszatérő munkavállalók, autonóm csapatok, elosztott kultúra 2 éve
- Új vezető a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. élén 2 éve
- Kell-e félni a külföldi munkavállalóktól? Interjú Gazsi Attilával, a VOSZ elnökhelyettesével 2 éve
- Átadták az Év Projektmenedzsere Díjat 3 éve
- Vezetőváltás az E.ON Hungária élén 3 éve
- Mager Andrea lett a Szerencsejáték Zrt. vezérigazgatója 3 éve
- Új vezetők az OPUS GLOBAL-nál 3 éve
- Több mint home office: szabadság és autonómia a munka világában 3 éve