Rekordot döntött a decemberben Ausztriában dolgozó magyarok száma
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatBár decemberben csökkenni szokott, 2021 végén nőtt Ausztriában dolgozó magyarok száma.
Egyik év decemberében sem volt még ennyi magyar állampolgárságú munkavállaló Ausztriában - írja a Privátbankár.hu egy osztrák társadalombiztosítási szervezet adataira hivatkozva. 2021 decemberében 103 323 magyar alkalmazott dolgozott a nyugati szomszédunkban, míg 2020 utolsó hónapjában, a járvány második hullámában csak 83 932, 2019-ben. 2019-ben 98 412, 2018-ben pedig 94 458 volt az ausztriában dolgozó magyarok száma decemberben. Nem csak az elmúlt évek azonos időszakához képest nőtt az arány: novemberhez képest is nőtt, 2553-zal volt magasabb az országban dolgozó magyarok száma, pedig decemberben csökkenés szokott bekövetkezni, ráadásul Ausztriában egy hónap alatt több mint 40 ezer állás szűnt meg, melyből 24 658 fő a külföldieket érintette.
A német dolgozók létszámának emelkedése (2803) még a magyarokét is megelőzte, miközben többek között a Lengyelországból és Romániából érkezett dolgozók száma is csökkent novemberhez képest.
Privátbankár.hu
fotó: unsplash
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?