Sikerült elérni, hogy beoltsák a BKV kritikus munkakörben dolgozó munkatársait
138 kritikus munkakörben dolgozó BKV-st oltanak be a következő napokban, köztük a forgalmi menetirányítókat, a járműszerelő-specialistákat és azokat a munkatársakat, akik nélkül az áramellátási rendszer üzemeltetése veszélybe kerülhetne.
A következő három napban a közlekedési válllalat munkatársai közül 138-an kapnak koronavírus ellen oltást a Szent Imre Kórházban.
A BKV pandémiás terve egyértelműen meghatározza a munkakörök prioritását az oltások szempontjából, így első körben azokat oltják be, akiknek kiesése kritikus helyzetben veszélyeztetné a közlekedés fenntartását. Ebbe a körbe tartoznak - mások mellett - a forgalmi menetirányítók, a járműszerelő-specialisták vagy azok a munkatársak, akik nélkül az egész áramellátási rendszer üzemeltetése kerülne veszélybe.
A közlemény szerint "a kormány a főváros többszöri kérésére most végre belátta, mennyire fontos, hogy a fővárosi cégek kritikus területein dolgozó munkavállalók be legyenek oltva." A fővárosi cégeknél rengeteg olyan munkavállaló van, aki a szakterületén nélkülözhetetlen, így feltétlenül szükséges, hogy minél hamarabb megkapja a koronavírus elleni vakcinát - tették hozzá.
Közölték azt is: a főváros továbbra is készen áll, hogy oltópontok felállításával, az oltások megszervezésével segítse a kormány munkáját. Kollégáik hetek óta különböző intézményeket vizsgálnak, amelyek alkalmasak arra, hogy oltópontot lehessen kialakítani bennük. Ilyen lehet például a Városligeti műjégpálya és a margitszigeti palackozóüzem épülete is.
"A vakcinát adják ide, a többit megoldjuk" - zárta közleményét a Főpolgármesteri Hivatal.
Közben az elsőajtós felszállás azonnali megszüntetését követeli a fővárosi tömegközlekedési járatokon a koronavírus-járvány miatt, a járművezetők védelme érdekében a BKV vezérigazgatójától a cégnél működő Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ).
Ha ez nem történik meg néhány napon belül, a sofőrök maguk veszik kezükbe a biztonságukat: engedetlenségi akcióként nem fogják kinyitni az utasok előtt az első ajtót - közölte az EKSZ. A szakszervezet szerint "a BKV törvénysértő módon nem biztosítja a munkavállalók számára a foglalkoztatáshoz szükséges egészséges munkakörülményeket."
Az EKSZ szerint vészhelyzet van a BKV-nál: "sorra dőlnek ki a járművezetők." Álláspontjuk szerint ezért nem lehet tovább halogatni a közösségi közlekedési járműveken az elsőajtós fel- és leszállás megszüntetését, mert annyi a beteg járművezető, hogy hamarosan nem lesz, aki a kiesettek helyére lépjen.
Az EKSZ levélben szólította fel a BKV vezérigazgatóját, Bolla Tibort, hogy azonnal szüntesse meg a törvénytelenséget, és megfelelő intézkedéssel védje meg a cég munkavállalóit - áll a közleményben.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Dr. Farkas András nyugdíjszakértő újabb, nyugdíjjal kapcsolatos kérdést válaszolt meg a legújabb hírlevelében. Teljes cikk
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezetése a 2025-ös lezárt üzleti évre vonatkozóan bruttó 500 000 forint összegű eredményrészesedés... Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 2026-ban tovább növeli a kockázatelemzésen alapuló, célzott ellenőrzések arányát. A csalárd adózók gyors... Teljes cikk
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 3 hete
- Elsősorban magyar munkaerőre építünk – így látja a kölcsönzői piacot a Pensum vezetője 1 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb munkaerő-kölcsönző cégek 1 hónapja
- Ők keresik a top vezetőket: itt a lista a legnagyobb vezetőkiválasztó cégekről 1 hónapja
- A Randstad visszavette az első helyet: itt van a munkaerő-közvetítők toplistája 2 hónapja
- Életveszélyben a jegyvizsgálók? Döbbenetes támadások a MÁV és a Volán járatain 2 hónapja
- A budapesti álláskeresők száma és változása 2024 és 2025 között 3 hónapja
- Az álláskeresők számának változása a fővárosban - grafikon 4 hónapja
- Új vezetőkkel erősít a Mövenpick Hotel Budapest Centre 5 hónapja
- Kevesebben akarnak négy napos munkahetet, mint a járvány előtt 6 hónapja
- Karrierstart a fővárosban: több száz álláshely nyílik a Budapest Állásbörzén 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben