Súlyos betegségekhez vezethet a munkahelyi stressz
A magyar alkalmazottak döntő többsége érintett a fejlett ipari országok népbetegségében, ugyanis minden második munkavállaló magas munkahelyi stressznek van kitéve - írja a Népszava.
A HR témájú kutatásokkal foglalkozó Körvonal Alapítvány az idén elindított a korkerdes.hu internetes oldalon egy nyílt internetes kutatást a stressz felmérésére. Az aktív munkavállalók mellett az alkalmazásban nem lévők (pl. diákok, nyugdíjasok stb.) is lehetőséget kapnak a kérdőív kitöltésére.
Népszava
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk
Kutatások szerint a dolgozók pénteken 20–35%-kal kevesebb feladatot végeznek el, mint a hét többi napján. A szakértők szerint a munkahelyeknek... Teljes cikk
A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk
- Mi tartja vissza a magyarokat az önkéntességtől? 4 hete
- Aggasztó számok: a magyarok mentális egészsége a legalacsonyabb Európában 1 hónapja
- Válságspirálban az RTL: akár ezernyi munkahely is megszűnhet 1 hónapja
- Miért érdemes törődni a kollégák emésztőrendszeri egészségével? 1 hónapja
- Karácsonyi ajándékozás Kárpátalján élő gyerekeknek - így segíthet 2 hónapja
- A stressz nem ellenség 2 hónapja
- Elhunyt az egyik dolgozó, aki az ajkai erőműbalesetben sérült meg 2 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 2 hónapja
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 2 hónapja
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 2 hónapja
- Ez a betegség keseríti meg leginkább a magyar munkavállalók életét - De mit tehet a dolgozó és a munkaadó? 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa