Szigorodó holland segélyezés
Bármilyen munkát el kell vállaniuk képzettségüktől függetlenül a jövőben a segélyezetteknek Hollandiában, legalábbis ezt tervezi a holland kormány, adja hírül a Világgazdaság.
A kötelező munkavégzést kiterjesztik az egyéb segélyezettek körére, megszigorítják a munkaképtelenné nyilvánítás feltételeit. Eközben a feladatokat lebontják, és úgy határozzák meg, hogy az illeszkedjen személyi adottságokhoz és így minden, korlátozott vagy megváltozott munkaképességűnek is jusson elfoglaltság, amit - a juttatás csökkentésének vagy megvonásának terhe mellett - el kell fogadnia, írja a Világgazdaság.
Egy későbbi szigorítás során az állás keresésére megszabott egy éves határidőt 6 hónapra csökkenthetik. A szigorítást a munkaügyi miniszter azzal a jelszóval hirdette meg, hogy a "munkavégzés mindig jövedelmező".
A korábbi bőkezű ellátás és laza szabályozás miatt az ország valamikor az egyik legalacsonyabb foglalkoztatási rátát mutatta fel Európában, a mutató azonban ma már 70 százalék közelében van. A kormány emellett fontolgatja, hogy a nyugdíjkorhatárt felemeli 67 évre.
Egy munkaügyi felmérés szerint 11 európai államból 10-ben írták elő, hogy a segélyezettnek el kell fogadnia egy felkínált, "megfelelő" munkavégzési lehetőséget.
Világgazdaság
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk
- Cafeteria rendszered hatékonyság-növelése 3 hete
- Brutális szigorítás Nagy-Britanniában: nyelvvizsga nélkül nincs munkavállalás 1 hónapja
- "Fejlődni kötelező" - meddig tart a teljesítménykultúra, és hol kezdődik a félelemkultúra? 1 hónapja
- Energiafüggetlenség cégeknek – így hoz megtakarítást a napelemes rendszer 2 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 3 hónapja
- 44 ezer diák kezdi a tanévet a szakképzésben – új tudásközpontok épülnek 3 hónapja
- Hankó Balázs: megújult a Neptun-rendszer 4 hónapja
- Állás nélkül 60 felett? Így segíthet a nyugdíj előtti álláskeresési segély 4 hónapja
- Okos munkahelyi rendszerek: kényelem és biztonság minden nap 5 hónapja
- Így figyel a HR: figyelmeztetést kapnak a túlórázók 5 hónapja
- Csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban 5 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?