Távozik a BKV vezetője
Szívbetegsége és a személyét ért támadások miatt felmentését kérte posztjáról Antal Attila. A BKV vezérigazgatója búcsúlevelében keményen bírálja a főváros vezetését és azt állítja: a sajtóban tálalt korrupciógyanús ügyek mindegyikében ártatlan.
A fővárosi közgyűlésben viszont tizennyolc év után még ma sem attól hangos a ház, hogy a finanszírozási probléma egyedüli megoldását adható Zrt. tulajdonosa hogyan kompenzálja anyagilag az általa megrendelt közszolgáltatást. Köztudott tény, hogy nem az én elvárásom volt a nullszaldós BKV. Nullszaldós úgy, hogy a tulajdonos hosszú évek óta még az inflációt követve sem emelte a támogatást, és idén már hitelt sem vehet fel a vállalat. olvasható Antal Attila szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Nem mindenkinek érdeke egy működő BKV Zrt. Az általam irányított átvilágítása és pénzügyi konszolidációs programja a közlekedési vállalatnak, rengeteg érdeket sértett. Mondhatnám úgy is sok ember üzleti lábára léptem. Tévedtem, a teljes tulajdonosi kör szemléletváltása nélkül egy ember nem érhet el döntő változásokat, még közérdekből sem. folytatta írását a BKV vezérigazgatója.
Antal Attila levelében azt írja, hogy a közlekedési vállalat felügyelőbizottsága nem marasztalta el a busztenderrel kapcsolatban, és hogy hosszú évek óta vezetése alatt lett átlátható a 4-es metró költségvetése, szerződései. Fia ügyével és a BKV végül eredménytelenül zárult használtbusz-tenderével kapcsolatban Antal közölte: a munkaügyi felügyelet vizsgálata semmiféle szabálytalanságot nem talált.
Apa vagyok és férj. A támadásoknak köszönhetően megromlott az egészségem, szeretném felnőni látni a negyedik, 3 éves gyermekemet is. A szívbetegségemmel orvosi kezelés alatt állok több hete, 53 évesen pár napja túlestem egy életmentő műtéten, még több hetet kell szívszanatóriumban töltenem. Úgy érzem belefáradtam. Mondhatnám azt is, akik és amit akartak elérték, félreállok.
A családom kérésének eleget téve egészségügyi állapotom miatt, a mai napon kértem a BKV ZRt. arra jogosult Igazgató Tanácsának elnökétől a felmentésemet. Ezzel esély kapva arra, hogy megéljem - legalább külső szemlélőként - a BKV Zrt. jövőbeli pénzügyi konszolidációjának végét. zárja levelét Antal Attila.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Rossmann Magyarország felsővezetői csapatának bővítésével új lendületet kap a vállalat stratégiai fejlődése: Szimeiszter Éva beszerzési... Teljes cikk
Új elnököt választott a Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE), az idén 125 éves MEE élére a 3 induló jelölt közül Molnár Ferencet... Teljes cikk
Peter Ahnesorg Raffaella Claudia Bondit váltja a vállalatnál. Teljes cikk
- Ezért mondott le a Harvard elnöke 12 hónapja
- Távozik posztjáról a világ egyik legnagyobb bankjának vezetője 1 éve
- Hogyan érvelj a felsővezetésnél a mentális jóllét mellett? 1 éve
- Lemondott a Richter igazgatósági elnöki posztjáról Bogsch Erik 1 éve
- "Ne hagyjuk magunkat" - utolsó soraival a nőknek üzent az államfői tisztjéről lemondó Novák Katalin 1 éve
- Távozik a Telextől Dull Szabolcs 1 éve
- "Rendkívüli kihívások érik az egyetemet" - lemondott a Harvard rektora 1 éve
- A világ legjobb projektmenedzsere lett a Magyar Zene Háza projektvezetője 2 éve
- Keresztbe tesz a szakszervezeteknek a kormány 2 éve
- A Wise HR titkai: visszatérő munkavállalók, autonóm csapatok, elosztott kultúra 2 éve
- Lemondott a kórházigazgató, aki fehérgalléros bűnözőknek nevezte kollégáit 2 éve