Megjelent: 18 éve

Térségi Integrált Szakképző Központtal bővül Szombathely

Újabb Térségi Integrált Szakképző Központ (TISZK) létrehozásáról írtak alá megállapodást szerdán Szombathelyen, a megyeházán.

A központ a Vas Megyei Önkormányzat által fenntartott négy intézmény és négy vasi város, Celldömölk, Sárvár, Bük, valamint Szentgotthárd önkormányzatai által fenntartott szakképző intézményei között valósít meg együttműködést.

Kovács Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés elnöke az MTI-nek elmondta: az új szervezet létrehozásával meg kívánnak felelni az új szakképzési törvény előírásainak, amely szerint csak a meghatározott TISZK-ben szereplő szakképző intézmények kaphatnak fejlesztési támogatást pályázatok útján 2008. szeptemberétől.

Hozzátette: a városi önkormányzatok korábban folytattak egymással tárgyalásokat TISZK-ek létrehozásáról, de szavai szerint szívesen vették a megyei önkormányzat által felkínált szervezési segítséget, hiszen külön-külön összefogva nem tudtak volna megfelelni a TISZK-ekkel szemben támasztott 1500 fős minimum követelménynek. Így azonban az új térségi integrált szakképző központ összesen kilenc szakképző intézményt bevonva, 2711 fős létszámmal tudott megalakulni, ami már megfelel a feltételeknek.

A Vas Megyei Önkormányzat által fenntartott intézmények közül a Nádasdy Tamás Közgazdasági, Informatikai Szakközépiskola és Kollégium, a Béri Balogh Ádám Gimnázium és Posta- és Bankforgalmi Szakközépiskola, a Rázsó Imre Szakközépiskola és a dr. Nagy László Gyógypedagógiai Intézmény kerül be a TISZK-be.

Celldömölkön a Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola, Sárváron a Tinódi Sebestyén Gimnázium és Idegenforgalmi Szakközépiskola, a Barabás György Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola, Bükön a Felsőbüki Nagy Pál Általános Iskola és Szakiskola, Szentgotthárdon pedig a III. Béla Szakközépiskola és Kollégium csatlakozott az együttműködéshez.

Kovács Ferenc szólt arról is, intézményeik továbbra is tagjai maradnak a Szombathely város önkormányzatával korábban közösen létrehozott és közös fenntartású TISZK-nek is. Az új térségi integrált szakképző központ létrehozására azért volt szükség, mert Szombathely városa elégedett a szombathelyi TISZK működésével, és egyelőre nem kívánta azt tovább bővíteni.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Így emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére januártól

A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk

Mire jók a laza péntekek az irodában?

Kutatások szerint a dolgozók pénteken 20–35%-kal kevesebb feladatot végeznek el, mint a hét többi napján. A szakértők szerint a munkahelyeknek... Teljes cikk

Nő a kulturális területen és a szakképzésben dolgozók bére

A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk